10 najbardziej dochodowych filmów w historii kina

źródło: youtube.com; Marvel Entertainment

Często mimo upływu czasu wciąż budzą ogromne emocje i zainteresowanie. Oto 10 filmowych hitów, które przyniosły największe wpływy ze sprzedaży biletów na świecie (na dzień 13 października 2017).

źródło: youtube.com; Disney Movie Trailers

10. Piękna i Bestia

Tej historii nie trzeba nikomu zbytnio przedstawiać. Bella, piękna dziewczyna decyduje się zamieszkać w zamku potwora, aby uratować przetrzymywanego ojca. Po pewnym czasie pomiędzy główną bohaterką a Bestią rodzi się uczucie.

Ten amerykański film wyreżyserował Bill Condon w 2017 roku. Został wyprodukowany przez Walt Disney Pictures oraz Mandebille Films. Powstał na podstawie animowanego filmu Disneya z 1991 roku. Rolę Belli odegrała Emma Watson, natomiast Bestii Dan Stevens. Wiele zdjęć do filmu wykonano w Shepperton Studios w Surrey położonym w Anglii.

Przychód z filmu to 1 263 418 671 dolarów, łączny budżet przeznaczony na film to 160 000 000 dolarów.

źródło: youtube.com; DisneyFilmy

9. Kraina lodu

Kolejnym hitem, który znalazł się w tej dziesiątce jest Kraina lodu. To amerykański film animowany, który okazał się bardzo dochodowy. Został wyprodukowany przez Walt Disney Animation Studios i Walt Disney Pictures w 2013 roku. Reżyserem jest Chris Buck oraz Jennifer Lee.

Film otrzymał wiele nagród, nominacji i aż dwa Oscary. Jeden za najlepszy długometrażowy film animowany, a drugi za najlepszą piosenkę: „Let It Go”. Elsa to jedna z sióstr, która posiada moc władania śniegiem i lodem. Pewnego razu sprowadza bardzo ostrą zimę na swoje królestwo. Anna postanawia temu zaradzić i wyrusza w podróż. Chce odszukać swoją siostrę i zaradzić tej trudnej sytuacji.

Przychód z filmu wyniósł 1 276 480 335 dolarów. Natomiast łączny budżet to 150 000 335 dolarów.