10 najstraszniejszych więzień na świecie

Żaden skazany nawet w snach nie chciałby tutaj trafić. Brak miejsca, brak pożywienia, brak opieki medycznej.

To wszystko jest na porządku dziennym.  Przedstawiamy 10 najstraszniejszych więzień na świecie.

10. Więzienie Diyarbakir

Diyarbakir to tureckie więzienie wybudowane w 1980 roku. Ma bardzo złą opinię. Ponad 700 osadzonych doświadczało w nim okrutnych cierpień psychicznych i fizycznych.

We wczesnych latach funkcjonowania więzienia wielu nie wytrzymywało i popełniało samobójstwo. Lata 1981-1984 nazywane są okresem barbarzyństwa albo piekłem Diyarbakir. Według doniesień samobójstwo popełniły aż 34 osoby.

9. Więzienie Tadmor

Na kolejnym miejscu znalazło się więzienie Tadmor. To straszne miejsce ma bardzo złą sławę. Znajduje się na syryjskiej pustyni, w miejscu dawnych wojskowych baraków. Łamanie praw człowieka, tortury i egzekucje są tutaj na porządku dziennym.

W 1980 roku żołnierze wymordowali aż 500 więźniów. Tadmor zamknięto w 2001 roku, jednak ponownie otwarto je w 2011 roku, kiedy pojawiła się konieczność przesłuchania 350 osób. Brali oni udział w demonstracjach antyrządowych. Tadmor było piekłem i postrachem szczególnie w latach 80. Było obozem zagłady dla wrogów reżimu.

Trafiali do niego więźniowie polityczni, przywódcy kurdyjscy, działacze partii demokratycznych, socjalistycznych oraz komunistycznych. Wszyscy cierpieli tak samo. Niektórzy trafiali do Tadmor bez powodu, często byli to przypadkowi ludzie, których aresztowano za bezsensowny donos.