10 największych niewyjaśnionych tajemnic na świecie

1. Okaleczanie bydła

Po raz pierwszy zjawisko okaleczania bydła zostało udokumentowane na początku lat 70. XX wieku. We wcześniejszym okresie niczego takiego nie zaobserwowano. C.E. Potts mieszkający na ranczu, w 1990 roku był świadkiem nietypowego i przerażającego wydarzenia. Wszystko miało miejsce w amerykańskim stanie Minnesota i Kansas.

„Szliśmy tą drogą, kiedy zaskoczyła nas burza z piorunami. Dostrzegliśmy to zwierzę, gdy podeszliśmy. Wróciliśmy, by to sprawdzić i znaleźliśmy je okaleczone. Zbadaliśmy je i wyszło na jaw, że zostały wycięte wszystkie narządy płciowe.

Jego oczy i powieki również zostały wycięte. Na pewno nie była to robota drapieżników. Nie mógł tego zrobić drapieżnik, ponieważ całą chirurgiczną robotę wykonał specjalista…” – opowiedział świadek.

Źródło: youtube.com; Strefa X

2. Pioruny kuliste

Pioruny kuliste to zjawisko naturalne, którego nauka nie potrafi wyjaśnić. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że występuje niezwykle rzadko. Jego zbadanie jest więc praktycznie niemozliwe.

Nawet próby wywołania zjawiska w sztucznych warunkach kończyły się dla naukowców niepowodzeniem. Piorun kulisty pojawia się nagle i znika równie szybko poprzez eksplozję. Z relacji świadków wynika, że piorun kulisty ma swojego rodzaju inteligencję.

Porusza się w ten sposób, jakby był świadomy, potrafi także unikać przeszkód. Przenikanie przez ściany i szyby nie stanowi dla niego żadnego problemu. Ta zagadka do tej pory nie została wyjaśniona przez naukowców.