10 najwyżej wycenianych marek świata

Przedstawiamy listę najwyżej wycenionych marek na świecie w 2017 roku. Ranking opracowała firma Brand Finance.

10. ICBC

Inaczej Industrial and Commercial Bank of China. To największy bank na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, zysków, liczby klientów oraz wielkości depozytów. Ma ponad 16 000 placówek w kraju, 270 placówek za granicą, a także 1 600 banków partnerskich w innych krajach na świecie. Swoją ofertę kieruje zarówno do klientów biznesowych jak i indywidualnych. Główną siedzibą przedsiębiorstwa są Chiny. Wartość marki w 2017 roku wyniosła 47,8 mld dolarów. Wartość marki w 2016 roku to 36,3 mld dolarów.

Zobacz także:  Jurek Owsiak wściekły. W ostrych słowach ponownie napisał do Jakiego: „Pan mi pierdoły opowiadasz" [foto]

9. Facebook

Facebook to najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie. Prawie każdy o nim słyszał. Użytkownicy Facebook’a mogą dzielić się wiadomościami i zdjęciami. Mogą także korzystać z wielu aplikacji stworzonych przez Facebook, Inc. Siedziba firmy to Menlo Park w Stanach Zjednoczonych. W 2017 roku liczba użytkowników korzystających z serwisu wyniosła prawie 2 miliardy. Przeciętna osoba spędza na Facebooku jakieś 21 minut. Wartość marki w 2017 roku wyniosła 61,9 mld dolarów. W 2016 roku wartość ta była mniejsza i wyniosła 34,0 mld dolarów.

Zobacz także:  Lech Wałęsa wybiela się na portalu społecznościowym. Już wie, którzy politycy go wrobili [foto]