Adam Andruszkiewicz dosadnie podsumowuje temat imigracji. Polska będzie kiedyś wzorem dla całej Europy [wideo]

Adam Andruszkiewicz

Adam Andruszkiewicz był gościem programu ‚Dobry wieczór Polsko’. Podsumował temat imigracji i politykę multikulturalizmu, która jego zdaniem odniosła całkowitą porażkę. Wspomniał także o głosach Polaków mieszkających za granicą, którzy obawiają się o swoje bezpieczeństwo.

„Panie pośle, Pan mówi, że Polska powinna dawać narrację, jaką narrację, bo nie bardzo rozumiem?” – zapytał redaktor, zwracając się do Adama Andruszkiewicza.

„My nadajemy narrację, bo mówimy zgodnie z głosem dużej części społeczeństw europejskich. Europa poniosła porażkę multikulturalizmu, głos Polski w tej materii, ja wiem, że on jest odrzucany przez część elit brukselskich – tylko pamiętajmy, że te elity są zmienne. Mamy w krajach normalne wybory i dzisiaj panują elity w Komisji Europejskiej, które wywodzą się głównie z nurtów lewicowych. Natomiast za dwa lata są kolejne wybory unijne i być może będzie tak, że będą też prawicowe elity i przyjmą nasz punkt widzenia” – powiedział poseł narodowców.

Pamiętajmy o tym, że naprawdę multikulturalizm poniósł porażkę. Ja dostaję telefony od Polaków z Zachodu, którzy tam mieszkają wiele lat i mówią: »Adam, nie przyjmujcie islamskich imigrantów! My się boimy. W Londynie, Wiedniu, Brukseli, w Paryżu wychodzić wieczorami po zmroku we własnych miastach na ulicę. Boimy się wysyłać swoich dzieci do szkół, bo są bite przez dzieci uchodźców, bo nie znają standardów europejskich«” – dodał polityk.