Świat pod wrażeniem. Polacy ujęli przywódcę al-Kaidy!

al-Kaida Polska

Świat jest pod ogromnym wrażeniem. Polacy znów wykazali się profesjonalizmem, co przyniosło ogromny sukces całego sojuszu obronnego. O schwytaniu przywódcy al-Kaidy poinformowało dziś Ministerstwo Obrony Narodowej.

Jak informuje rzecznik resortu obrony narodowej ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz, ujęty właśnie terrorysta odpowiadał między innymi za porwanie i zamordowanie Piotra Stańczaka – polskiego geologa, który w 2008 r. padł ofiarą talibańskich terrorystów.

Zobacz także:  Francja nie jest już tym samym krajem. To co się w nim dzieje za sprawą imigrantów jest niepojęte [wideo]

– Służba Kontrwywiadu Wojskowego doprowadziła do aresztowania w Afganistanie jednego z dowódców al-Kaidy, który tworzył struktury organizujące porwania cudzoziemców oraz współpracował z ugrupowaniami odpowiedzialnymi za porwanie i morderstwo Piotra Stańczaka – napisała w komunikacie Pęzioł-Wójtowicz.

– Oświadczamy, że wojskowe służby specjalne zawsze będą dążyć do pociągnięcia do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne za zamordowanie Piotra Stańczak – podkreśliła rzeczniczka MON.

Piotr Stańczak był pracownikiem Geofizyki Kraków. 28 września 2008 roku został uprowadzony w Pakistanie przez ugrupowanie terrorystyczne. Porywacze zabili jego ochroniarza i dwóch kierowców. Talibowie w zamian za wypuszczenie Polaka domagali się zwolnienia z więzień swoich towarzyszy. Wobec niespełnienia tych żądań przez pakistańskie władze i po odmowie przez Stańczaka przejścia na islam, w lutym 2009 r. porywacze ogłosili, że Polaka zabito. W kwietniu tego samego roku ciało Stańczaka przewieziono do kraju; pogrzeb odbył się na początku maja w Krośnie.

Zobacz także:  Francja nie jest już tym samym krajem. To co się w nim dzieje za sprawą imigrantów jest niepojęte [wideo]