Aleksander Kwaśniewski grozi Polsce Niemcami: „Nie wolno igrać z ogniem”. Jego słowa szokują

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski zabrał głos w sprawie reparacji wojennych od Niemiec. Jego słowa szybko spotkały się z falą krytyki.

„Nie wolno igrać z ogniem. A już na pewno nie wolno igrać z ogniem w sposób tak nieprzygotowany” – skomentował omawiane zagadnienie Aleksander Kwaśniewski.

Jego zdaniem trzeba się bardzo liczyć z Niemcami i nie psuć z nimi stosunków dyplomatycznych.

„Absolutnie nie należy się dzisiaj kopać z Niemcami. Nie należy psuć stosunków, walczyć o rzeczy niemożliwe do osiągnięcia. Należy cieszyć się, że nareszcie mamy z Niemcami normalne, sąsiedzkie relacje i że jesteśmy dla nich partnerem gospodarczym; większym niż Rosja. To zadziwiające, ale mamy większe obroty handlowe z Niemcami niż Rosja” – stwierdził były prezydent.

Odniósł się również do tego, co mówi się w Polsce na temat reparacji od Niemiec:

„To nie jest obliczone na tych weteranów, którzy przeżyli wojnę. To jest obliczone na tych, którzy nie mają pamięci historycznej, którymi łatwo manipulować. Bo wywołanie takiego ducha: że nam się należą pieniądze, a ktoś nam nie daje-to stwarza właśnie taką merkantylną reakcję: no to ma dać. A to, że jest to w ogóle nie do uzyskania, że jest niemożliwe i że zepsuje relacje, które mają dużo większy wymiar niż tylko pieniądze, to o tym się w ogóle nie mówi” – wyjaśnił Kwaśniewski.

Gdy został zapytany o słowa Marszałka Stanisława Karczewskiego, odpowiedział, że „to podejście więcej niż kupieckie. Z tego nic dobrego nie wyniknie”.

Odniósł się również do sposobu naliczania reparacji:

„Rachunek jest bardzo skomplikowany. Niemcy mówią, że temat jest wyczerpany, a Polska chce wracać do tematu. Trzeba by więc zwrócić się do trybunałów międzynarodowych”.

Według byłego prezydenta pomiędzy Polską a Niemcami nie będzie żadnych rozmów w sprawie odszkodowań, bo jest to po prostu walka o rzeczy niemożliwe do osiągnięcia.

źródło: polskieinformacje.pl

11 Comments

Dodaj komentarz
  1. Muzułmanizm tępić, nie dać Rosji zgarnąć Polski, ale też odczujecie brak zarobionej kasy na zachodzie gdy Polska odsunie się od Europy.
    Osobiście zamiast jeździć do De na zarobek, to życzyłbym sobie i wszystkim Polakom abyśmy za godne pieniądze mogli mieć pracę na swoim podwórku,pozdrawiam.

  2. Muzułmanizm tępić, nie dać Rosji zgarnąć Polski, ale też odczujecie brak zarobionej kasy na zachodzie gdy Polska odsunie się od Europy.
    Osobiście zamiast jeździć do De na zarobek, to życzyłbym sobie i wszystkim Polakom abyśmy za godne pieniądze mogli mieć pracę na swoim podwórku,pozdrawiam.

  3. Kwaśniewski nie jest upoważniony do komentowania problemu rreparacji wojennych. Jako prezydent wielokrotnie przynosił wstyd Polsce uczestnicząc po pijanemu w wielu wydarzeniach. Również nie do końca wątpliwości mamy co do zdobytego majątku w czasie jego prezydentury. Jego autorski projekt obecnej Konstytucji jest bublem, który do dziś ma duży wpływ na nasze życie i efekty tego gniotu zbieramy do dzisiaj. Remu reparacje nie są potrzebne bo ma majątek i ma gdzieś reszty społeczeństwa.

  4. Mylisz sie Kwachu. To jest możliwe do osiągnięcia.A to dlatego ze juz tacy ludzie jak ty i ta zbieranina nie wiadomo skąd (chociaż wiadomo skąd) nie ma juz nic do powiedzenia. To jest nareszcie normalny rząd. Rząd w pełni suwerennny, popierany przez obywateli i ten rząd osiągnie to czego wy zrzekakaliscie się przez dziesięciolecia. Co nam się słusznie nalezy

  5. CO ZA baran ten czlowiek nigdy nie POWINIEN byc prezydentem POLSKI . TO PIJAK a PANSTWO POLSKIE POWINNO MU ZABRAC WSZYSTKIE PRZYWILEJE PREZYDENCKIE .EMERYTURE PREZYDENCKĄ I OCHRONE BOR. TO SAMO POWINNO SIE STAC Z BOLKIEM WAŁĘSĄ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.