Anglia: Islamski farmaceuta uczył dzieci, jak zostać terrorystą

Islamista

Islamiści próbują szerzyć swoje poglądy na różne sposoby. Do tego celu wykorzystują dzieci, ponieważ ich zdaniem najłatwiej nimi manipulować.

38-letni farmaceuta Zammer Ghumra z Leicester próbował przestawić dwóch chłopców na swoją wiarę. Chciał z nich zrobić bezwzględnych terrorystów poprzez pokazywanie im filmów Państwa Islamskiego.

„Jeśli się prawdziwie kocha Allaha, to się to robi” – oświadczył.

Farmaceuta próbował zradykalizować dzieci, z którymi kontaktował się pod innym pretekstem. Pokazywał im brutalne nagrania ze śmierci amerykańskich żołnierzy, a także uczył, jak posługiwać się nożem. Chciał rozbudzić w nich negatywne emocje i nastawić na brak jakiegokolwiek współczucia.

Dzieci poczuły się na tyle zagrożone, że poinformowały o tym odpowiednie służby.

Jeden z poszkodowanych chłopców powiedział w sądzie, że bardzo nie podobały mu się filmy ISIS. Ghumra nie akceptował jednak takiej odpowiedzi. Nakłaniał wtedy chłopca do pielęgnowania miłości wobec Allaha i dalszego konsekwentnego oglądania nagrań.

Islamista nie chciał przyznać się do stawianych mu zarzutów. Ostatecznie skazano go na 6 lat pozbawienia wolności za szerzenie propagandy terrorystycznej.

„To co czyni tę sprawę szczególnie poważną, jest powód dla którego pozwany pokazał dziecku takie straszne sceny. Była to część zdecydowanego wysiłku w celu indoktrynacji i radykalizacji dziecka oraz przekształcenia małego chłopca w terrorystę.” – stwierdził sędzia Gregory Dickinson podczas wydawania wyroku.

Oskarżony mężczyzna nie miał żadnego poczucia winy za to, co zrobił.

źródło: ndie.pl