Beata Szydło pytana o nepotyzm w spółkach Skarbu Państwa: „Wie pan, ja mam dużo kolegów i koleżanek”

Mam dużo koleżanek i kolegów – takim „żartem” posady dla swoich znajomych skomentowała Beata Szydło. I skrytykowała kumoterstwo za rządów… PO i PSL.

Tysiąc nazwisk znalazło się na liście osób, którymi PiS i jego koalicjanci obsadzili instytucje i spółki państwowe – w poniedziałek „Puls Biznesu” opisał skalę tego zjawiska. Według gazety to członkowie tej partii, ich rodziny, znajomi. Posady w państwowych spółkach dostała między innymi koleżanka Beaty Szydło z podstawówki czy ojciec makijażystki prezesa Kaczyńskiego.

Dziś dziennikarz „Pulsu Biznesu” Dawid Tokarz na konferencji prasowej pytał o nepotyzm i kumoterstwo, przypominając, że Beata Szydło, kiedy była w opozycji do rządu PO-PSL – ostro krytykowała obsadzanie stanowisk krewnymi i znajomymi.

– Czy z tej perspektywy nie uważa pani że tamte deklaracje były hipokryzją? Szczególnie że wśród tych osób są osoby – pani koledzy i koleżanki osobiści, tacy jak pan Filip, pan Kozik pan Włoszek, pani Bigos-Jaworowska, pani Pieczka – wyliczał dziennikarz „Pulsu Biznesu”.

– Panie redaktorze, spodziewałam się bardziej ambitnego pytania, powiem szczerze. Nie sądziłam, że będziemy rozmawiać o koleżankach i kolegach Beaty Szydło – odparła Szydło.

– Wie pan, ja mam dużo kolegów i koleżanek – odpowiedziała premier.

– Wiec możemy tutaj porozmawiać sobie dłużej na ten temat. To jest oczywiście żart, ale proszę nie sprowadzać dyskusji o zarządzaniu spółkami skarbu państwa do takiego poziomu. I zarazem powiem, dlaczego – dodała.

– Ja nie żałuję żadnych słów krytyki, które były wypowiadane przez Prawo i Sprawiedliwość również przeze mnie, wtedy kiedy rządziła Platforma i PSL. Dlaczego? Dlatego, że rok 2016, rządy PiS obnażyły brutalną prawdę, że przez osiem lat nie dbano o sprawy Polaków – mówiła.

Polub fanpage portalu Polska Racja:

Komentarze:

7 odpowiedzi na “Beata Szydło pytana o nepotyzm w spółkach Skarbu Państwa: „Wie pan, ja mam dużo kolegów i koleżanek””

 1. gfd napisał(a):

  Nepotyzm za czasów PiS-u osiągnął niebywałą skalę. Pracowałem kiedyś w szpitalu. Lata dziewięćdziesiąte, potem dwutysięczne. Tylko raz zmienił się dyrektor. Kiedy? Gdy PiS doszedł do władzy, w roku 2006. Wcześniej dyrektorem był lekarz, za PiS-u zaczął dyrektorować ktoś z wykształceniem bodajże rolniczym. Z tego co wiem, ta osoba nadal jest dyrektorem, bo PO nie wymieniał w tak bestialski sposób personelu na wszystkich intratnych stanowiskach.

 2. Anina napisał(a):

  No , ale z drugiej strony co? Mieli zostawic kolezanki i kolegow po-psl? Zeby im mieszali? Chce sie powiedziec, niech zrobia konkurs. Ale sorry, ja juz wiem, od znajomych urzednikow, jak wygladaja konkursy na stanowiska panstwowe w tym kraju. To dopiero kolesiostwo! A nie ma chyba czasu ani checi, a moze nawet pomyslu na rozwiazania w pelni zinformatyzowane i zrobione przez zupelnie niezalezne jednostki. Jeszcze przez jakis czas bedziemy zyli obok przesiaknietych komuna, kombinatorstwem…

 3. bystryjas napisał(a):

  Ta władza obiecywała lepszą jakość, a okazuje się, że działa tak samo jak PO i PSL. Szkoda że nie ma tu mowy o artykule Pulsu Biznesu na temat „szarej eminencji” Henryka Kowalczyka i jego kumoterstwie – wsadził na dobrze opłacane stołki swoich znajomych, m.in. Jolantę Brańską, Andrzeja Knecia, Rafała Romanowskiego, czy Kazimierza Sionka (ten ostatni jest najlepszy, bo ma prawomocny wyrok, a i tak Kowalczyk załatwił mu fuchę dyrektorską w Centrali KRUS za nasze pieniądze). Ciekawe kiedy ktoś zrobi porządek z Kowalczykiem i jego świtą (zbudował sobie układ pod nosem Szydło). Może Pan Mariusz Kamiński wreszcie zainteresuje się tym układem i innymi podobnymi.

  • trzeba doczytać napisał(a):

   zachęcam do lektury artykułów w pulsie biznesu, taką samą listę robili dla PO i PSL za ich czasów

 4. Tobecjusz napisał(a):

  piękna muzyka, ale smutna sytuacja

 5. Grzegorz J napisał(a):

  Można uznać to za hipokryzję ale uważam, że tu trzeba zwrócić uwagę na to, że czarne jest czarnym a białe białym. Tłumacze: wybór na stanowiska państwe przez rząd powinien się opierać na zaufaniu do ludzi, których tym się obarcza, kompetencje grają tu niestety drugorzędną regułę. ( Takie są realia, nie można mieć tu urazy do żadnego polityka )
  Nepotyzmem można oskarżyć kogoś czysto subiektywnie, niekoniecznie odnosząc się do rzeczywistości. Wyjątek może stanowić w ocenie obiektywnej o nepotyzm, gdy ocena jest wystawiona na podstawie argumentów, po partymi faktami.
  Dlatego w przypadku komentarza pani premier można powiedzieć, że na pewno w znacznej większość odbywał się proceder nepotyzm w celach zarobkowych swych, lub bliskich za rządów PO i PSL. (To fakt, o którym nie można zapomnieć, za dużo afer)
  Jednak pytanie o hipokryzję Beate Szydło można zadać, po ocenie całej kadencji, więc to pytanie póki co jest bez zasadne i można podejrzewać, że to zwykłe szukanie news-ów medialnych, jak najbardziej kontrowersyjnych.

 6. Eliza napisał(a):

  Bardziej wierzę politykom PIS i wszystkie spółki Skarbu Państwa powinni przejąć od PO , bo PO to samo zło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wybrane dla Ciebie:

TOP10 - najpopularniejsze