W Brukseli szok. Wyjście kolejnego państwa z UE niemal PEWNE!

Unijni dygnitarze prawdopodobnie nie mogą zrozumieć, co się właśnie dzieje. Jeszcze kilka lat temu prawie każde państwo (może z wyjątkiem Białorusi) marzyło o wstąpieniu do Unii Europejskiej, dziś natomiast – kolejne kraje coraz głośniej mówią o opuszczeniu „Wspólnoty”.

Choć autorytarne zapędy Brukseli (jak uważają niektórzy – pod przewodnictwem Berlina) przeszkadzały zwłaszcza rządom państw Europy Środkowo-Wschodniej od dawna, to przywódcy z tego regionu zaciskali zęby, bo trudno było znaleźć alternatywę.

Przykład dała jednak Wielka Brytania, która w pewnym momencie powiedziała „dość”. Przyklasnęli obywatele i stało się – Wyspiarze wychodzą z UE. Było to niemałym szokiem dla butnych elit zachodnich. Sygnał do buntu dała również Polska, choć rzecz jasna nie tak radykalny jak Londyn.

Rząd Beaty Szydło w ciągu blisko dwóch lat sprawowania władzy pokazał słabszym partnerom w Europie, że Brukseli czy Berlinowi można się postawić i wcale nie jest to ruch samobójczy. Było tak m.in. w sprawie relokacji uchodźców, gdy UE postanowiła zablokować polską reformę wymiaru sprawiedliwości, zmian w Trybunale Konstytucyjnym i wielu innych sprawach.

Zobacz także:
Viktor Orban: Dla Unii Europejskiej uchodźcy są ważniejsi niż Europejczycy [WIDEO]

W Polsce systematycznie narastają nastroje entyunijne, tymczasem prawdopodobnie do „exitu” w najbliższym czasie przystępować będą… Czesi. Nasi południowi sąsiedzi deklarują masowe oddawanie głosów na ugrupowania eurosceptyczne i antyimigranckie, co dla Zachodu jest katastrofą.

10 proc. obywateli Republiki Czeskiej deklaruje oddanie głosu w zbliżających się wyborach na ugrupowanie Tomio Okamury, którego hasło brzmi: „Nie dla islamu, nie dla terrorystów”. Okamura promuje też „Czexit” i realnie obiecuje, że wyprowadzi kraj z UE. Z kolei blisko 30 proc. chce poprzeć ANO (Akcja Niezadowolonych Obywateli), prezentującą podobne podejście do spraw imigracji i relacji Praga-Bruksela. Z nią właśnie partia kontrowersyjnego polityka być może utworzy koalicję.

Trudno przypuszczać, by ciesząc się wysokim poparciem społecznym, nie zrealizowali swoich planów. Jak przekonują neoliberalne media w Europie, partia Okamury i ANO to radykaliści. Jest zatem mało prawdopodobne, by – w przypadku zwycięstwa w wyborach – pozwolili na pozostanie Republiki Czeskiej w Unii.

13 Comments

Dodaj komentarz
 1. No i w końcu! UE była fajna, przynajmniej takie robiła wrażenie. Otwarte granice – super, wsparcie finansowe dla ludzi- no wspaniale. Jedno wielkie gówno! Nie jestem zwolennikiem PIS, nie głosowałem na nich i nie planuje tego robić, jednak to co robią, jasno pokazuje jak śmiesznym tworem jest Unia. Ta mamiła ludzi pieniążkami na wszytko, jednak jakoś ludzie wyjeżdżali z kraju na masową skalę. Teraz nie dość, że rodacy powracają, to jeszcze mamy taki wzrost gospodarczy, że nie znam miejsca gdzie nie brakuje ludzi do roboty. Można narzekać, ale w kraju żyje się coraz lepiej, coraz mniej szrotów na ulicach, powstające nowe domy, firmy, coraz więcej ludzi nie martwi się o fundusze na swoje zachcianki. A co robi EU? wciska na siłę imigrantów, przy każdej okazji straszy sankcjami i nakłada kary. Makaron i Makrela to samych siebie przechodzą, a myślę, że każdy widzi że UE doprowadziło kontynent do rozbicia i ściągła na niego ogromny problem. Najwyższa pora, żeby ten syf poszedł na dno, mam nadzieję, że z Merkelową. Tak dla Polexitu

  • Wzrost gospodarczy i poprawa jakości życia-o czym piszesz- spowodowane są w głównej mierze dzięki członkostwu w UE i dotacjom unijnym. Własnie dzieki Unii Polska rozwija się jak nigdy wcześniej

   • Daruj sobie, eurosceptyków nie przekonasz. To jak z płaskoziemcami, ich eurosceptycyzm to nie jest pogląd tylko element buntowniczej tożsamości. Żadne racjonalne argumenty nie trafiają do takich ludzi, nie ma sensu dyskutować- jedyne co można zrobić to ich przegłosować i trzymać tam gdzie ich miejsce czyli pod butem 😉

   • Wiadomo od początku ,że UE to byl nowo układ Ribentrop -Mołotow przeciwko kooperacjom żydowskim w Ameryce . Potrzebowali jedynie balastu by pokazać siłe. Bo z Rosją można byłio tylko po cichu Bo NATO pilnowało.. A przy okazji Niemcy chcieli upiec jeszcze jedną pieczeń to co ich męczy od zarania . Ubezwłasnowolnić naród polski i Polskę jako państwo. płynęły do Polski pieniądze z Berlina pod szyfrem dotacji Unijnych . A cel byl jeden. np dotacje dla rolników spowodowały,ze ziemię zaczęli wykupywać nowobogaccy z wielkich miast Nie po to by na niej gospodarować i dziedziczyć z dziada pradziada Ale po to by brać jedynie dopłaty. A gdy dopłaty miały zniknąć to równolegle miała skończyć sie ochrona nad wykupem polskiej ziemi przez cudoziemców I tylko idiota nie skojarzy tych dwóch dat. Masowo miejscy własciciele ziemi wysprzedawaliby ją gdyby skończyły się dopłaty A kto by ją kupował . ( skończyła się ochrona) Odpowiedzcie sobie sami A PIS to wszystko zamieszał dlatego taki skowyt Brukseli – czytaj berlina

 2. UE to zużyty twór, coraz bardziej szkodliwy, wręcz zagrażajacy fizycznemu bezpieczeństwu obywateli państw Europy. Podobnie zresztą jak ONZ, powinien zniknąć, zostać rozwiązany, choć zdegenerowana kasta biurokratów będzie się temu zaciekle opierać.

  • Takie coś moze napisać tylko prawicowy idiota. UE to piękna, wspaniała instytucja i same dobrodziejstwo, na którym Polska tylko korzysta. Gdyby nie Unia, nie byloby tylu zbudowanych dróg, zmodernizowanych linii kolejowych, lotnisk i wielu innych inwestycji. Dlaczego w latach 90-tych nie rozbudowywano infrastruktury z takim rozmachem co obecnie? Bo nie bylo na to pieniedzy. Polski nie stać na inwestycje za setki miliardow zł w autostrady, drogi ekspresowe, linie kolejowe, dworce, lotniska, muzea, trasy tramwajowe, obiekty użyteczności publicznej. Dzieki wstąpieniu do Unii i dotacji unijnym Polska mogła zacząć nadrabiać kilkudziesięcio letnie zaległości inwestycyjne. W latach 2015-2023 do Polski z UE ma trafić ok.440 mld zł pieniedzy w formie dotacji. Większość pojdzie na inwestycje. Polsce członkostwo w Unii sie opłaca bo dostaje kilka razy więcej niż wpłaca. Wychodzenie z Unii byloby głupotą i działaniem na szkode Polski

   • Polski nie stać było na rozwój bo ZSRR wysysał nasz kraj ze wszystkiego. Do rozwoju Polski przyczyniło się wiele czynników, UE była tylko maleńkim tego procentem. Nie ma nic za darmo, UE zarabia na Polsce wielokrotność tego, co nam daje. Ludzie, wyjście z unii nie jest jednoznaczne z powrotem do historii. Musimy wreszcie uwierzyć we własne możliwości. Setki krajów biedniejszych jest i niezależnych od innych i dają radę. Czas oderwać się od cycka i wziąć los w swoje ręce. Wiecie po co unii wschodnie kraje? Każdy musi mieć gdzieś jakiś śmietnik na odpady….

  • Jesteś rosyjskim agentem czy po prostu jesteś bardzo, bardzo głupi? Rozwiązanie ONZ=powrót do związku sowieckiego. I ten znak równości to nie jest nawet metafora w stylu „może doprowadzić do”, to jest dosłowny znak równości.

 3. A moze takie zalozenia ma KE i R E zeby panstwa opuszczaly UE ?????????????????!!!!!!!!!!!!
  Innego wytlumaczenia niewidze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.