Brytyjski poseł napisał list do Merkel z mocnym przekazem. Nalega na wypłacenie Polsce reparacji wojennych

Reparacje wojenne

Coraz więcej krajów interesuje się kwestią reparacji wojennych, których domagają się od Niemców Polacy. Brytyjski poseł postanowił pomóc naszemu krajowi.

Poseł do Izby Gmin Daniel Kawczyński wystosował do niemieckiej kanclerz Angeli Merkel list otwarty właśnie w sprawie reparacji wojennych:

„Jako brytyjski poseł i w imieniu anglo-polskiej społeczności apeluję do niemieckiego rządu o odstąpienie od opozycji wobec zapłacenia reparacji Polsce za ofiary i zniszczenia drugiej wojny światowej. Ostatnie osoby, które przeżyły tamten okropny konflikt, wchodzą w coraz bardziej zaawansowany wiek i jesteśmy świadkami odchodzenia pokolenia, które przeżyło nazistowską okupację Polski” – napisał Kawczyński.

Zobacz także:
Elżbieta Bieńkowska przekonuje, że Brexit wyszedł Unii Europejskiej na dobre [WIDEO]

„Wkrótce będzie za późno na to, aby Niemcy podjęły działania z moralną jasnością, która pozwoli naprawić zło wyrządzone w przeszłości” – podsumował.

Poseł zaznaczył również, że Polska w czasach PRL musiała zrzec się reparacji siłą: „nie miał (on) suwerennej kontroli nad swoim terytorium i był zmuszony do podjęcia tej decyzji pod zagraniczną presja z Moskwy”.

źródło: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.