Były członek GROM chwali Macierewicza. Zobacz, co zaimponowało żołnierzowi

Karol Soyka jest doświadczonym oficerem GROM-u. Ostatnio zabrał głos w sprawie kontrowersyjnego pomysłu Ministerstwa Obrony Narodowej. Chodzi o Wojska Obrony Terytorialnej.

„Moim zdaniem mamy za mało strzelnic w otwartym terenie. O uszy obiła mi się idea, że w każdym powiecie powinna być strzelnica. Uważam, że to świetny pomysł. To jest związane z Obroną Terytorialną, której jestem zwolennikiem. Popieram działania nieregularne czy wręcz niekonwencjonalne i partyzanckie. W Iraku czy w Afganistanie Amerykanie dostają łupnia właśnie od partyzantów. Ktoś kiedyś powiedział, że musiałem być pijany, gdy w swojej książce napisałem, że właśnie partyzantką wygramy z Rosjanami. Zapraszam do dyskusji na ten temat. Ja uważam, że powinniśmy przynajmniej postawić na partyzantów, jeżeli nie mamy niczego lepszego. Dlatego też budujmy strzelnice, wokół których będą się działy różne rzeczy. To miejsca, przestrzeń, gdzie oprócz strzelań można spotkać się także przy grillu i porozmawiać o taktyce. Na takim, nawet małym pasie, można przecież ćwiczyć taktykę, poruszanie się patrolem. Na początku to nie wymaga wielkich przestrzeni” – stwierdził bez ogródek Soyka.

źródło: wp.pl

 

11 Comments

Dodaj komentarz
  1. …. nie wiem, jednakze biorac pod uwage wsciekla opozycje… czy wyobrazacie sobie co mogloby sie stac, gdyby niefortunnie dostali bron……….

  2. IRAK Afganistan TEREN OGRANICZONA ILOŚĆ ŻOŁNIERZY I MENTALNOŚĆ LUDZI TWORZĄ WARUNKI NIEPOWTARZALNE Z NASZYMI .MILION WOJSKA PLUS SPRZĘT DOSTĘPNY W NIEOGRANICZONYM WYMIARZE .A PO DRUGIE WOJSKA WOT SĄ WYJĘTE SPOD DOWÓDZTWA MON TO JEST DUŻA SZANSA ŻE SAMI SIĘ ROZPIEPRZYMY .

  3. Skoro amunicja ma termin przydatnosci i musi byc zutylizowana, dlaczego nie wystrzelac jej, szkolac kazdego chetnego. Kadra za orace w weekend moze dostac dni wolne w tygodniu. Nigdy nie wygramy z wiekszym wrogiem na zadzie czolg przeciw czolgowi. To bledne myslenie. Najezdzca najpierw zniszczy glowny nasz potencjal obronny. Takie sa zasady sztuki wojennej. Najezdzca musi miec orzewage. Wlasnie dzialania nieregularne i oartyzanckie. Kazdy obywatel potrafi uzyc oodstawowego uzbrojenia. Sr lacznosci. Maskowania i dezinformacji. Wnioski z misji ale pod wzgledem dzialan partyzanckich. Jak dzialali afgance i irakijczycy. Nie dajcie sie jednak zaewidencjonowac. Nie dajcie sie zapisac, bo was wczesniej wylapia i zamorduja. Wszelkie wykazy i ewidencje beda znane orzeciwnikowi.

  4. każde miasto większe niż 10 tys miasto powinno mieć niejawny magazyn broni z karabinami, granatami i ~50 ręcznymi wyrzutniami Grom/Piorun, albo podobnymi.

  5. A tym wrogiem jest społeczeństwo które może wyjść na ulicę mając dość tak miernych rządów .Ci co piszą powyżej komentarze nie wiedzą w jakiej rzeczywistości żyją .Jesteście stadem baranów które nie umie patrzeć na to co się dzieje w kraju i wyciągać wniosków.Takie bojówki byly za Hitlera i miały swoje zadanie teraz takie bojowki będą was tłuc jak nie będziecie posłuszni.

  6. Każdy żołnierz WOT powinien mieć swój arsenał w domu. Wtedy i tylko wtedy WOT ma realną siłę do odpierania zagrożenia i szybkiej reakcji na ruchy wroga.

      • Tylko w rękach obywateli , nie w żadnych składnicach czy magazynach . WOT-y czy regularni powinni mieć broń , wyposażenie w domu . A każdy obywatel prawo do posiadania i obrony .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.