Chcieli pokazać, że w Polsce uchodźcy są mile widziani. Teraz nie rozumieją oburzenia Internautów [WIDEO]

Uchodźcy Morawiecki

Rafał Betlejewski jest twórcą akcji dotyczącej wyrażenia poparcia dla przyjmowania imigrantów przez Polskę. Z jego inicjatywy w Warszawie pojawił się transparent z napisem „Witamy uchodźców”.

Internautom akcja wybitnie nie przypadła do gustu. Komentarze były w większości negatywne, na co zareagował sam pomysłodawca akcji. Na Facebooku Betlejewski umieścił wpis o następującej treści:

„Ilość paskudnych komentarzy po akcji z transparentem pokazuje, jak głęboko daliśmy sobie wszczepić strach i nienawiść. Daliśmy sobie dorobić ohydną gębę – moi rodacy stracili wszelkie hamulce w plugastwie. Czy sprawa jest przegrana? Czy też powinniśmy jednak walczyć o polskie dusze i nie poddawać się? Tu nie chodzi o jeden czy drugi cel polityczny, ale o nas. O nas, Polacy! Transparent Witajmy Uchodźców jest tylko lustrem, w którym odbija się nasza agresywna gęba. Winą za tę gębę obarczam polityków i misjonarzy nienawiści, którzy nieustępliwie i od lat sączą strach w dusze moich rodaków. To wy stworzyliście potwora, który dziś strzyka jadem. Wy. My natomiast, obywatele Polski, mamy obowiązek przeciwstawić się tej manipulacji i odrzucić złość. Jeśli ze sobą rozmawiamy, to bez obelg. Jeśli się różnimy, to pięknie. Nigdy jeden przeciwko drugiemu. Czerpmy z tego, co w nas najlepsze. Tego od Was oczekuję!”.

Zobacz także:  Niemcy wkurzeni po sylwestrowych rozróbach. Chcą zaostrzyć prawo

Oto nagranie z akcji:

Zobacz także:  Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15 kłóci się z Piotrem Kraśko na temat imigrantów. Zderzenie rozsądku z lewackim myśleniem [wideo]

źródło: youtube.com, kanał: Rafał Betlejewski – Betlej, facebook.com, fanpage: Rafał Betlejewski, niezlomni.com