Czechy odmówiły przyjęcia migrantów mimo 10 milionów euro grzywny

Czechy nie zmienią decyzji i nie przyjmą więcej migrantów, mimo groźby nałożenia przez UE kary w wysokości 10 mln euro i innych restrykcji – powiedział w czwartek w Brukseli minister spraw wewnętrznych Milan Chovanec na marginesie spotkania rady ministrów spraw wewnętrznych państw członkowskich UE.

We wtorek Komisja Europejska zagroziła różnego rodzaju sankcjami i grzywnami tym krajom, które odmówią przyjęcia uchodźców z obozów we Włoszech i Grecji w ramach odgórnych limitów. Do tej pory odesłano do różnych państw jedynie 18,4 tys. osób z planowanych 160 tys. Czechy z przyznanej kwoty 1,6 tys. migrantów wpuściły do siebie jedynie 12 osób i odmówiły przyjęcia reszty.

— Jakbyśmy grali w jakąś grę, kto przyjął 20 osób, a kto 12. Ten, kto przyjął 20, jest dobry, a ten, co 12 — zły. System przymusowych kwot nie działa i nie będzie działać – powiedział Chovanec. Jak dodał, eksperci z jego resortu obliczyli wysokość grzywny, którą może nałożyć Komisja Europejska na Czechy. Wynosi ona około 10 mln euro.\

Na spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych krajów UE we wrześniu 2015 roku, na którym większością głosów zatwierdzono kwoty, Czechy, Słowacja, Węgry i Rumunia zagłosowały przeciwko takiemu rozwiązaniu, a Finlandia wstrzymała się od głosu. Węgry i Polska dotychczas nie przyjęły ani jednego uchodźcy i nie zamierzają tego zrobić w przyszłości.

W związku z tym  komisarz ds. migracji, spraw wewnętrznych i obywatelstwa w Komisji Europejskiej Dimitris Awramopulos wezwał Warszawę i Budapeszt do natychmiastowej zmiany postawy, a Pragę i Bratysławę – do ponownego uruchomienia procesu przyjmowania uchodźców. W przeciwnym razie – jak zapowiedział – zostaną zastosowane wobec nich określone sankcje i grzywny.

Czeski minister spraw wewnętrznych przypomniał dziennikarzom, że jego kraj w ramach rozwiązania kryzysu migracyjnego od samego początku udzielał poważnego wsparcia finansowego i materialnego tym państwom, które najbardziej ucierpiały w wyniku tego kryzysu.

Chovanec jest przekonany, że najbardziej właściwą formą pomocy poszkodowanym krajom była idea „skutecznej solidarności” proponowana na jesieni ubiegłego roku przez Słowację w ramach jej przewodnictwa w UE.

Źródło: sputniknews.com

Polub fanpage portalu Polska Racja:

Komentarze:

37 odpowiedzi na “Czechy odmówiły przyjęcia migrantów mimo 10 milionów euro grzywny”

 1. Wiem co mówię napisał(a):

  Więcej zyskają Czesi na nieprzyjęciu nachodźców niż ta kara wynosi. Niech ich żydłak wampiryczny Sorosz w Israelu umieści razem z chazarami którzy tąziemię ukradli. To tacy sami nachoźcy.

 2. Anonim napisał(a):

  u nas też kóz za mało 😀

 3. P.S. napisał(a):

  Straszą darmozjady z UE w Brukseli to pasożyty, które bez takich państw jak my niczego nie znaczą, oni powinni się bać, że inne państwa odejdą z UE, bo oni nawet nie mają wyuczonych zawodów, więc pójdą na bruk jak ciepłe posady się skończą…. Polska niech stworzy własną Unię z sąsiadami omijając zdała Francje i Niemcy….. Pyzatym nic oni nie dali Polsce czy Czechosłowacji by teraz zabierać!!! Tylko doją z nas pieniądze rujnując gospodarki by nie było konkurencji dla ich produktów, bo my dla nich jesteśmy tylko kolejnym rynkiem zbytu ich badziewia, oszukują nas na podatkach i wykupując majątki za bezcen….

  • Zszokowany napisał(a):

   Zgadzam się z Tobą, ale poziom Twojego wykształcenia jest bardzo niski, patrząc na ilość błędów ortograficznych w tak krótkim tekście. A „Czechosłowacja” to ukoronowanie.

 4. P.S. napisał(a):

  Straszą darmozjady z UE w Brukseli to pasożyty, które bez takich państw jak my niczego nie znaczą, oni powinni się bać, że inne państwa odejdą z UE, bo oni nawet nie mają wyuczonych zawodów, więc pójdą na bruk jak ciepłe posady się skończą…. Polska niech stworzy własną Unię z sąsiadami omijając zdała Francje i Niemcy….. Pyzatym nic oni nie dali Polsce czy Czechosłowacji by teraz zabierać!!! Tylko doją z nas pieniądze rujnując gospodarki by nie było konkurencji dla ich produktów, bo my dla nich jesteśmy tylko kolejnym rynkiem zbytu ich badziewia, oszukują nas na podatkach i wykupując majątki za bezcen….

 5. PEPITO napisał(a):

  Brawo my też nie bierzemy

 6. rico napisał(a):

  tusek za stanowisko od makrelii sprzedal wsio

 7. Ela napisał(a):

  „Uchodzcy” powinni sie asymilowac. Jesli tego nie robia to DEPORT! Popelnil przestepstwo. DEPORT I Dozywotni ZAKAZ WSTEPU DO UE! Moze ich sie wtedy pozbedziemy.

 8. brawo Czesi napisał(a):

  Nie chcemy w Polsce leniuchów, zboczeńców i gwałcicieli. Nie stać nas na to, żeby utrzymywać takich chorych i niedorozwiniętych kulturowo dewiantów.

 9. Bogusław Maśliński napisał(a):

  Zamknąć granice tak umowa z UE jak i z Szengen do kosza, POLSKIE WŁADZ JUŻ DAWNO POWINNY
  TO UCZYNIĆ

 10. Skynet4 napisał(a):

  Jesli beda nas straszyc sankcjami i karami to wychodzimy z unii.ze jestesmy w niej to nie znaczy ze jestesmy slugusami merkel i niemiec.zrobic referendum i do widzenia unio a merkel niech sobie bierze ile tylko moze

 11. Krzysztof Klukaczewski napisał(a):

  TYLKO WIELKA POLSKA SŁOWIAŃSKA!!!!

 12. Angelika napisał(a):

  Po co do Czech uciekać wystarczy popierać PIS bo oni tak łatwo Polski nie oddadzą w ręce islamu. Każda partia ma plusy i minusy, ale jak zacznie rządzić PO to będziemy mieć jak Niemcy i Francja. PO już chce przyjęcia migrantów

 13. M napisał(a):

  Jeśli narzucą kary pieniężne na Polskę to najlepiej niech wezmą to z reparacji wojennych jakie nam się należą od Niemiec

 14. MC napisał(a):

  Ja jestem za tym zeby nie przyjmować imigrantów, a jak nałożą na nas kary finansowe to niech je odejmą z reparacji wojennych, ktore wiszą nam Niemcy. Wg mnie proste rozwiazanie 🙂

 15. ZIBI napisał(a):

  Nie chcemy imigrantów.Chcemy czuć się bezpiecznie.Każdy przyjedzie z czterema żonami i czterdziestoma dziećmi a że nienawidzą Europejczyków i kobiety traktują jak śmieci to nie będzie bezpiecznie.

 16. Anonim napisał(a):

  Solidarność z Polską i Węgrami zaczyna się powiększać 🙂 STOP islamizacji Europy odpowiedziały w końcu państwa!!!

 17. Kasia napisał(a):

  Brawo i tak trzymajcie .

 18. saymi napisał(a):

  Nie odważą się lewackie świnie, bo to będzie ich koniec.

 19. Małgorzata napisał(a):

  Brawo Czesi tak trzymać

 20. Margarita napisał(a):

  Brawo Czesi

 21. Margarita napisał(a):

  Brawo bracia Czesi

 22. Anonim napisał(a):

  Prymityw!!!

 23. Srallah napisał(a):

  Bruksele pozdrawiamy srodkowym palcem:) chcieliscie czarnych to nie wpychajcie gowna teraz nam bo my i tak tego nie wezmiemy, musicie znalezc inne rozwiazanie. Proponuje malutki kroczek, zamkniecie granic;)

 24. Mała napisał(a):

  Super! Trzymajcie się!!!

 25. Kamil napisał(a):

  Haa, kary czy sankcji można uniknąć wypisujac się z tej na pozór wspaniałej Unii, niech kraje które nie chcą imigrantów, utworzą swoją Unię na swoich zasadach, a nie ze jest unia i wszyscy mają myśleć jak jeden, unia to jest myśl wszystkich i wszystkich myśl bierze się pod uwagę i jeden drugiemu nic nie narzuca i nie straszy sankcjami. Każdy naród ma swoją myśl, przeszłość i prawo do kreowania swojej rzeczywistości teraźniejszej jak i przyszłej dla swoich dzieci i wnuków.

 26. Anonim napisał(a):

  Gratulacje dla odważnych

 27. joko napisał(a):

  Pierwszy raz ciesze sie ze mamy Pis !!!!

 28. Bączek napisał(a):

  Trzeba wyjsc z unii

 29. Anonim napisał(a):

  Super nie dac sie.Chcieli by rzadzic jak w Angli.

 30. szymon napisał(a):

  wywalić lub opodatkowac Lidle i bedzie cisza

 31. krw napisał(a):

  My też ich nie wpuscimy

 32. Krzysiek napisał(a):

  Kwota?? Co to za określenie w stosunku do migrantów?

 33. Marcin napisał(a):

  Oj chyba trzeba zrobić sobie tatuaż na komisję, i spierdalać do Czech przynajmniej bezpiecznie i rząd nie daje sobie w kaszę dmuchać przez ue 🙂

 34. Andrzek Kaminski napisał(a):

  Brawo Sąsiedzi!

 35. Nephilim napisał(a):

  Brawo, Czesi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wybrane dla Ciebie:

TOP10 - najpopularniejsze