Jan Strychacz

@maciejp

aktywny 13 godzin, 6 minut temu

PiS zacznie współpracować z Rosją? Szykuje się ważne spotkanie

Witold Waszczykowski pragnie ocieplenia stosunków dyplomatycznych z Rosją. Podczas rozmowy z rosyjską gazetą Kommiersant Polak opowiadał o relacjach obu państw.

Jak stwierdził minister spraw zagranicznych:

Gdyby w Rosji był u władzy rząd demokratyczny i gotowy do współpracy z Unią Europejską, byłaby to dla nas idealna sytuacja.

Przy okazji Waszczykowski zaznaczył, że ciężko jest nawiązać dialog z rosyjskimi dyplomatami:

Ze strony polskiej jest gotowość do współpracy. Na początku 2016 roku, praktycznie zaraz po mojej nominacji, wysłałem do Moskwy wiceministra Marka Ziółkowskiego w celu przedyskutowania kwestii współpracy dwustronnej i bezpieczeństwa. Miałem nadzieję, że to stanie się przełomem.

Szansa na poprawę stosunków będzie we wrześniu. To wtedy odbywa się Zgromadzenie Ogólne ONZ, podczas którego Waszczykowski zamierza spotkać się z ministrem Ławrowem.

źródło: tvn24


Podział w PiS? Czołowy polityk może odejść…

Od dłuższego czasu mówi się o podziałach w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

Wicepremier Jarosław Gowin jest jedną z osób, które mogą wykruszyć się z poparcia ustawy o sądownictwie. Innymi słowy, zamierza on poprzeć weto prezydenta.

Jak sam stwierdził:

Byłem pewien, że ustawa o Sądzie Najwyższym jest obciążona takimi wadami, że prezydent jej nie podpisze – albo zawetuje, albo odeśle do Trybunału Konstytucyjnego – sygnalizując jednocześnie, że przedstawi własny projekt. Dlaczego w takim razie zagłosowałem za? Bo dzisiaj nie rozmawialibyśmy o reformie sądów czy elektromobilności, ale o kampanii wyborczej.

Następnie poszedł nawet o krok dalej, mówiąc:

Nie ma szans na odrzucenie w tym Sejmie prezydenckiego weta. Moja deklaracja jest jasna: ani ja, ani moi posłowie nie zagłosujemy za odrzuceniem weta.

Ta wypowiedź zrodziła spekulacje odnośnie tego, czy Jarosław Gowin w dalszym ciągu pozostanie sojusznikiem Jarosława Kaczyńskiego. Trzeba jednak zaznaczyć, że sam polityk, jak zapewnił, nie planuje tworzenia nowego ugrupowania wraz z Andrzejem Dudą.

źródło: pikio.pl


Kurski nie jest już pracownikiem TVP! Mimo to dobrze zarobi…

Jacek Kurski nie będzie już pełnił funkcji kierownika Telewizji Publicznej. Jednak w dalszym ciągu pozostanie ona w jego władaniu.

Zarówno on, jak i Maciej Stanecki rozwiązali swoje umowy za porozumieniem stron, a następnie podpisali nowe kontrakty menadżerskie.

Dzięki nim ich zarobki będą oscylowały w okolicach 30 tysięcy złotych miesięcznie. Dodatkowo Kurski na dobrą sprawę dalej będzie kierował telewizją.

Dziennik.pl ustalił, że podobne zmiany szykują się w zarządzie Polskiego Radia. Całe zamieszanie jest spowodowane „Ustawami o zasadach kształtowania wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami".

źródło: dziennik.pl 


Kukiz zakpił sobie z opozycji. „Polacy chcą od Was odpocząć!” [FOTO]

Ostatnio lider Platformy Obywatelskiej wpadł na genialny pomysł. Postanowił, że posłowie jego partii będą odwiedzali urlopowiczów nad polskim morzem.

Bardzo nie spodobało się to Pawłowi Kukizowi. Jak wiemy, znany muzyk i były kandydat na prezydenta nie lubi się z Grzegorzem Schetyną.

Okazało się, że posłowie odwiedzili również Woodstock. Kukiz zamieścił na ten temat mem na swoim facebookowym profilu i opatrzył go poniższym komentarzem:

Wracając do domu natknąłem się na rozśpiewaną gromadkę, która po Festiwalu Woodstock przemieszczała się z Kostrzyna nad Odrą w kierunku Częstochowy.

https://www.facebook.com/kukizpawel/photos/a.774610832606639.1073741831.773389822728740/1543569832377398/?type=3
 
źródło: facebook.com, fanpage: Paweł Kukiz


Wyciekły nowe nagrania z restauracji „Sowa i Przyjaciele”. „To jest ku**a debil” [WIDEO]

Nietęgą minę może mieć właśnie poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki, bohater upublicznionej dziś taśmy z restauracji "Sowa i Przyjaciele".

W najnowszym programie Woronicza 17 gościł między innymi wspomniany już Andrzej Halicki, który wraz z innymi politykami miał skomentować przedstawione nagranie.

Jak okazało się w trakcie puszczania materiałów, Radosław Sikorski i Jacek Krawiec wypowiadali się o różnych parlamentarzystach. Nagle z ust prezesa Orlenu padło następujące zdanie:

 "Halicki ku****, ten Grupiński… Grupiński jest niegłupi, ale Halicki no to jest mój sąsiad, mieszka wieś obok. To jest, ku****, debil no".

Andrzej Halicki, starając się zachować spokój, odparł tylko: "Pomimo tego że widzę, jesteśmy sąsiadami, nie bywaliśmy u siebie".

https://twitter.com/tvp_info/status/894107810539216896

źródło: wp.pl


Ujawniono kolejne nagranie „u Sowy”! Poważne kłopoty Sikorskiego! [WIDEO]

TVP Info opublikowało kolejne nagrania z restauracji "Sowa i przyjaciele". Taśmy w bardzo negatywnym świetle stawiają Radosława Sikorskiego.

Spotkanie odbyło się 2014 roku, kiedy to Radosław Sikorski rozmawiał z prezesem Orlenu Jackiem Krawcem. Poseł Platformy Obywatelskiej bardzo negatywnie wypowiadał się o Grzegorzu Schetynie.

Obu panów może czekać poważna konfrontacja, ponieważ były minister spraw zagranicznych nazwał lidera PO "żulikiem bez poglądów". Stwierdził również, że ktoś taki nie nadaje się na premiera.

On nie czaruje ludzi. Donald ma ten czar, ma ten teflon, ma ten koci zmysł, ma te antenki czułe społecznie. Grzegorz niczego z tego nie ma.

Ta wypowiedź Radosława Sikorskiego o Schetynie może sprawić, że Platforma jeszcze bardziej oddali się od liderującego w sondażach Prawa i Sprawiedliwości.

https://twitter.com/tvp_info/status/894107810539216896

źródło: wp.pl


Marsz LGBT brutalnie przerwany! Szwedzi nie wytrzymali „politycznej poprawności”. W ruch poszły pięści! [WIDEO]

Szwecja z roku na rok robi się coraz bardziej postępowa. Nic więc dziwnego, że ruch LGBT czuje się w tym kraju bardzo swobodnie.

Teraz jednak może mieć spore powody do obaw. Ostatni marsz tej społeczności został brutalnie zakłócony.

Kilkunastu działaczy szwedzkiej, nacjonalistycznej organizacji Nordisk Ungdom stanęło naprzeciwko wielu tysiącom homoseksualistów oraz ich sympatyków. Na początku mężczyźni ustawili się na trasie marszu, jednak już szybko doszło do bójki z częścią manifestantów.

Następnie policja zainterweniowała i wywiozła nacjonalistów z dala od pochodu. Kilku z członków Nordisk Ungdom grozi teraz postępowanie karne.

https://www.youtube.com/watch?v=vS3LHSjqKVk

źródło: kresy.pl


Owsiak skomentował życie erotyczne posłanki Pawłowicz!

Ta wypowiedź nie miała ujrzeć światła dziennego. Stało się jednak zupełnie inaczej.

Posłanka Krystyna Pawłowicz wielokrotnie krytykowała Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Od dawna jej relacja z Jerzym Owsiakiem była dosyć napięta.

W końcu Owsiak nie wytrzymał. Gdy kolejny raz usłyszał zarzuty wobec Orkiestry, wykrzyknął:

Pani Krystyno, niech pani spróbuje seksu!

To zdanie natychmiast podchwycili Woodstockowicze i zaczęli szydzić z posłanki Prawa i Sprawiedliwości.

Znając życie, Krystyna Pawłowicz nie pozostawi tak całej sprawy. Prawdopodobnie możemy więc oczekiwać na odwet i dalszy rozwój afery.

źródło: pikio.pl


Stało się! Prawo i Sprawiedliwość pozywa Jurka Owsiaka!

Prawo i Sprawiedliwość postanowiło pozwać Jerzego Owsiaka, głównego organizatora Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Przystanku Woodstock.

Wszystko przez skandaliczną wypowiedź, która nie miała trafić do mediów. Jerzy Owsiak wyraził się o posłance Krystynie Pawłowicz w następujący sposób:

Niech pani spróbuje seksu. Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, pani Beata Mazurek, poinformowała o decyzji partii w tej sprawie:

W związku ze skandaliczną wypowiedzią Jerzego Owsiaka na temat posłanki Krystyny Pawłowicz informuję, że podejmiemy kroki prawne chroniące dobre imię naszej koleżanki. Nie ma zgody, by tolerować chamskie wypowiedzi Owsiaka i pozwalać na zezwierzęcenie obyczajów.

źródło: rp.pl


Schetyna działa na korzyść Niemiec? Szokująca wypowiedź posła! [WIDEO]

Prawo i Sprawiedliwość domaga się od Niemiec odszkodowań za zniszczenia dokonane podczas II wojny światowej.

Jest to temat niezwykle gorący. Ostatnio nawet Brytyjczycy stwierdzili, że faktycznie reparacje mogłyby się Polsce należeć.

O dziwo jednym z opozycjonistów jest... Grzegorz Schetyna. Lider Platformy Obywatelskiej uważa, że Polsce żadne odszkodowania się nie należą, a kwestia ta jest według niego od dawna zamknięta.

To wszystko, co widzimy, co państwo mogą złożyć i zobaczyć w tych ostatnich chociażby dniach. Kwestia absurdalnych apeli ws. reparacji wojennych w stosunku do Niemiec.

https://twitter.com/1Ragata/status/893799343572090880

źródło: prawdaobiektywna.pl