Czy Patryk Jaki zostanie nowym kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy?

Patryk Jaki

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki udzielił wywiadu w Radiu dla Ciebie. Odpowiedział na pytania o swoje plany wobec stolicy. 

„W tej chwili koncentruję się na tym, by zwrócić majątek miastu Warszawa, który został rozgrabiony i dość skutecznie udaje mi się to robić. Komisja jest skuteczna” – stwierdził.

Kolejna wypowiedź wskazuje na to, że Patryk Jaki nie jest jeszcze przekonany co do kandydowania w wyborach. Nie wyklucza takiej możliwości, ale pewności również nie ma.

„Człowiek się zastanawia, czy nie chciałby kontynuować tej pracy z punktu widzenia władzy wykonawczej samorządowej. Ale ostatecznie decyzji nie podjąłem, czy się o taką nominację ubiegać” – przyznał Jaki.

„Mieszkam w Warszawie od lat, moje dziecko chodzi tu do przedszkola. Oprócz tego złodziejstwa reprywatyzacyjnego również jestem zdenerwowany tym, jak zarządza się tym miastem. To miasto jest teraz pełne ideologii w zarządzaniu, ideologii która jest skoncentrowana na tym, by tępić ludzi, którzy jeżdżą samochodem” – wyjaśnił wiceminister sprawiedliwości.

Jego zdaniem Warszawą da się lepiej zarządzać, a potencjał miasta o wiele lepiej wykorzystać. Szczególnie ma tutaj na myśli ludzi młodych i kreatywnych, którzy zamieszkują stolicę.

Na chwilę obecną Patryk Jaki jest politykiem Solidarnej Polski. Wśród innych, ewentualnych kandydatów Zjednoczonej Prawicy na stanowisko prezydenta Warszawy wymienia się Stanisława Karczewskiego.

źródło: rp.pl