Nie wytrzymał. Donald Tusk uderza w Marsz Niepodległości

Donald Tusk
epa06285480 European Council President Donald Tusk delivers his speech at the European Parliament in Strasbourg, France, 24 October 2017 during the debate on a roadmap for the future of Europe. EPA/PATRICK SEEGER Dostawca: PAP/EPA.

Donald Tusk, podobnie jak za czasów swojego premierowania, uderza w Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowe. Tym razem upust swoim emocjom dał na Twitterze.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk święto polskich patriotów nazwał „reputacyjną katastrofą”. Nie uzasadnił jednak swoich słów.

„Marsz Niepodległości to reputacyjna katastrofa” – napisał na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk. „W dalekiej Azji spotkania z przywódcami USA, Chin, Indii, Kanady, Japonii i ASEAN. W kuluarach także pytania o Polskę w związku z marszem narodowców. Bez złudzeń: reputacyjna katastrofa. Może nie wszyscy się tym przejmują, ale ja tak” – czytamy.

Zobacz także:  Andruszkiewicz chce zmian w państwie. Powiedział, co należy zmienić

Marsz Niepodległości zorganizowały w sobotę w Warszawie środowiska narodowe. Oburzenie wywołały pojedyncze transparenty, które miały charakter rasistowski. Organizatorzy odcinają się jednak od ich treści.

Pojawiły się głosy, że na Marszu mogli pojawić się prowokatorzy, którzy mieli za zadanie zdyskredytować całe wydarzenie i to oni odpowiadali za skandaliczne banery. Mówił o tym między innymi wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.