Elżbieta Bieńkowska uznała Polskę za największe zagrożenie dla Unii Europejskiej. Kraje eurosceptyczne są gorsze od Brexitu

Elżbieta Bieńkowska, unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług, uważa, że kraje eurosceptyczne są dużym zagrożeniem dla UE.

„Brexit był wstrząsem dla wszystkich, ale teraz – i biorę pełną odpowiedzialność za te słowa – i nie mam tu na myśli Polski, lecz kraje takie jak Polska – są przedstawiane jako większe zagrożenie dla spójności UE niż brexit” – powiedziała Bieńkowska podczas debaty w ramach Dialogu Obywatelskiego w Krakowie.

Komisarz odpowiedziała na pytania publiczności, omawiając wiele trudnych kwestii. Między innymi konflikt między Komisją Europejską a rządem PIS, a także odmowę relokacji uchodźców. Odniosła się również do tematu niewstrzymania wycinki w Puszczy Białowieskiej.

Agencja prasowa AFP informuje, że słowa Elżbiety Bieńkowskiej to kolejne ostrzeżenie dla Polski, która sprzeciwia się unijnym przepisom.

Wspomina również słowa prezydenta Macrona, który powiedział, że Polska „decyduje się pójść wbrew interesom europejskim w wielu kwestiach”. Przytacza również słowa Angeli Merkel, która ma „bardzo poważne” podejście do stanowiska KE w sprawie sporu o stan praworządności w Polsce.

źródło: wiadomosci.wp.pl