Elżbieta Bieńkowska uznała Polskę za największe zagrożenie dla Unii Europejskiej. Kraje eurosceptyczne są gorsze od Brexitu

Elżbieta Bieńkowska, unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług, uważa, że kraje eurosceptyczne są dużym zagrożeniem dla UE.

„Brexit był wstrząsem dla wszystkich, ale teraz – i biorę pełną odpowiedzialność za te słowa – i nie mam tu na myśli Polski, lecz kraje takie jak Polska – są przedstawiane jako większe zagrożenie dla spójności UE niż brexit” – powiedziała Bieńkowska podczas debaty w ramach Dialogu Obywatelskiego w Krakowie.

Zobacz także:  Polacy będą wściekli. Potężne unijne naciski na premiera Morawieckiego

Komisarz odpowiedziała na pytania publiczności, omawiając wiele trudnych kwestii. Między innymi konflikt między Komisją Europejską a rządem PIS, a także odmowę relokacji uchodźców. Odniosła się również do tematu niewstrzymania wycinki w Puszczy Białowieskiej.

Agencja prasowa AFP informuje, że słowa Elżbiety Bieńkowskiej to kolejne ostrzeżenie dla Polski, która sprzeciwia się unijnym przepisom.

Zobacz także:  W Brukseli padły przełomowe słowa! Polska już poza UE?

Wspomina również słowa prezydenta Macrona, który powiedział, że Polska „decyduje się pójść wbrew interesom europejskim w wielu kwestiach”. Przytacza również słowa Angeli Merkel, która ma „bardzo poważne” podejście do stanowiska KE w sprawie sporu o stan praworządności w Polsce.

źródło: wiadomosci.wp.pl