Euro w Polsce coraz bliżej. Juncker przedstawia swój plan. Możemy nie mieć nic do gadania

Unia Europejska coraz bardziej dąży do wprowadzenia wspólnej waluty we wszystkich krajach członkowskich. Jest to niepokojące, ponieważ wielu Polaków w dalszym ciągu nie jest przekonanych do przyjęcia euro.

Zanosi się jednak na to, że możemy nie mieć w tej kwestii niczego do powiedzenia, mimo że wedle majowego sondażu dla se.pl i NOWA TV aż 65% Polaków jest zdecydowanie przeciw wprowadzeniu euro w Polsce.

Zobacz także:  Polska masowo deportuje Ukraińców! Wszystko przez …

Ponadto wyniki Eurobarometru (maj 2017 r.) stwierdzają jasno, że większość mieszkańców Wielkiej Brytanii (63 proc.), Danii (66 proc.) oraz Szwecji (72 proc.) nie chce euro. Najwięcej przeciwników jednolitej waluty w UE jest w Czechach – 77 proc.

Dlaczego jest to tak istotne dla unijnych władz? Ponieważ marzy im się wspólna gospodarka. Jednak wymagałaby ona również ujednolicenia waluty. Oczywistym wyborem jest więc euro.

Zobacz także:  Mocny spot w temacie reparacji wojennych. Nadszedł czas, by policzyć straty [wideo]

Problem polega na tym, iż wiele krajów w dalszym ciągu nie spełnia wymagań. Taka zmiana mogłaby więc być wielce niekorzystna finansowo między innymi dla Polski oraz pozostałych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

źródło: newsweb.pl, se.pl