Eurodeputowany PiS Zdzisław Krasnodębski nie zamierza na kolanach czołgać się do Unii. Ostro skrytykował działania PO

Zdzisław Krasnodębski TVP Info

Działania Platformy Obywatelskiej już od dłuższego czasu można określić jako szkodliwe. Prawie żadne z jej pomysłów nie skutkują. Zdzisław Krasnodębski dobitnie podsumował ich działalność.

Wielu wyborców doskonale pamięta okres rządów Donalda Tuska. Mnóstwo afer, rozdawnictwo stanowisk partyjnych, spotkania w restauracji Sowa&Przyjaciele, a także tuszowanie wielu problemów. Działania te przypomniał Zdzisław Krasnodębski.

Eurodeputowany z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, podsumował działalność PO następującymi słowami:

„Trzeba być twardym i jednocześnie trzeba wyciągnąć rękę do zgody. I tak będziemy, będziemy twardzi. Nie zamierzamy ustępować. Nie jesteśmy taką partią, która na kolanach idzie do Unii” – powiedział Krasnodębski.

Dyskusja odbyła się w programie „Poranna rozmowa” w radiu RMF FM. Na określenie sposobu uprawiania polityki przez partię PO, obecnie pod władzą Grzegorza Schetyny, Krasnodębski użył wyrazistego sformułowania:

Zobacz także:
Kaczyński powiedział dość! PiS idzie na wojnę z niemieckim kapitałem

„Czołgają się, żeby dojść do ręki Angeli Merkel, ucałować wiernopoddańczo”.

Na pytanie dotyczące wyników sondażu prezydenckiego, gdzie Donald Tusk minimalnie wygrywa z Andrzejem Dudą, odparł:

„Gratuluję i życzę powodzenia. To jest człowiek politycznie nieistniejący. Może mu pan Graś szykuje tego białego konia, a on się uczy jazdy konnej, żeby wrócić?”.

Nie da się ukryć, że w opinii społecznej Donald Tusk jest przegrany i wyrzucony poza politykę krajową.

źródło: wiadomosci.wp.pl