Feministka prof. Magdalena Środa ostro o bieżącej sytuacji w Polsce: „W Polsce nie rządzi prawica, w Polsce rządzi barbarzyństwo”

Feministka prof. Magdalena Środa po raz kolejny skomentowała obecną sytuację w Polsce za pośrednictwem Facebooka. 

„Wiem, że jak ktoś jest po «innej stronie» to z reguły chętnie przypina mu się łatkę «szaleńca», «wariata”, «totalitarysty», «chama». Wiem też, że ten inny robi to samo nam. A jednak cały cywilizowany świat, ten do którego niedawno aspirowaliśmy to znaczy raczej Francja niż Kongo, raczej Niemcy niż Sudan, raczej Hiszpania niż Argentyna ma ten sam zbiór standardów, wartości, norm prawnych i moralnych co ta rzekomo inspirowana przez wraże siły, «oderwana od koryta» opozycja” – napisała feministka.

Zobacz także:  PILNE: Morawiecki nagle wrócił do Warszawy i spotkał się ze służbami. Są głosy, że KOD planuje Majdan [FOTO]

Magdalena Środa uważa ponadto, że w Polsce nie rządzi prawica, a barbarzyństwo, które nas pod wieloma względami uwstecznia

Zobacz także:  Szybko poszło! PiS już zapowiedziało kolejną rekonstrukcję

„Symetryzm jest zbrodniczy. W Polsce nie rządzi prawica, w Polsce rządzi barbarzyństwo. Może ma ono postać w miarę nowoczesną ale jednak uwstecznia nas o lata świetlne. Czy my się kiedyś z tego odkopiemy?” – podsumowała swój wywód profesor Środa.

źródło: dorzeczy.pl