Macron w szoku. Francuskie media nie zostawiły na nim suchej nitki po ataku na Polskę

Emmanuel Macron bez wątpienia jest politykiem kontrowersyjnym. Jego poparcie w ostatnim czasie systematycznie spada. Jak się okazuje, media źle zareagowały na jego słowa o Polsce.

Na dzień dzisiejszy aż 62% Francuzów jest zdania, że prezydent nie potrafi w należyty sposób kierować państwem (według sondażowni Harris Interactive).

Również popularny „Le Monde” nie zostawił na Macronie suchej nitki. Dziennikarze uznali, że wywołuje on zupełnie niepotrzebny konflikt z Polską.

Poparcie dla naszego kraju ze strony francuskich mediów niezwykle cieszy. Dzięki temu możemy zaobserwować, że opinii prezydenta Macrona nie podziela większość Francuzów.

Macron atakuje Polskę. Polskie MSZ w furii

Emmanuel Macron podczas swojej wizyty w Bułgarii wypowiedział się o Polsce w niezwykle krytycznych słowach. Prezydent Francji stwierdził, że „zdecydowaliśmy się wystąpić przeciwko Europie w wielu sferach polityki unijnej”.

Lider Francji uznał również, że w naszym kraju nie wyznaje się zasad demokracji, a sama Polska może znaleźć się na marginesie Unii Europejskiej. Na te słowa natychmiast zareagował Marek Magierowski, podsekretarz stanu Ministerstwa Spraw Zewnętrznych. Wydał on komunikat, w którym jasno zaznaczył, że Polska jest równorzędnym członkiem UE i nikt nie ma prawa spychać jej na margines.

Pojawiło się również następujące oświadczenie: „Polska wspiera wszelkie działania na rzecz pogłębienia rynku wewnętrznego i wzmacniania konkurencyjności całej UE oraz wyraża sprzeciw wobec jakichkolwiek barier stanowiących przeszkodę dla swobody przepływu osób, usług i kapitału”.

Ministerstwo wezwało do siebie w trybie pilnym chargé d’affaires Francji Sylvaina Guiaugué. Teraz francuski dyplomata będzie musiał tłumaczyć się ze słów swojego prezydenta.

źródło: dorzeczy.pl, polskaracja.com