Macron w szoku. Francuskie media nie zostawiły na nim suchej nitki po ataku na Polskę

Emmanuel Macron bez wątpienia jest politykiem kontrowersyjnym. Jego poparcie w ostatnim czasie systematycznie spada. Jak się okazuje, media źle zareagowały na jego słowa o Polsce.

Na dzień dzisiejszy aż 62% Francuzów jest zdania, że prezydent nie potrafi w należyty sposób kierować państwem (według sondażowni Harris Interactive).

Również popularny „Le Monde” nie zostawił na Macronie suchej nitki. Dziennikarze uznali, że wywołuje on zupełnie niepotrzebny konflikt z Polską.

Poparcie dla naszego kraju ze strony francuskich mediów niezwykle cieszy. Dzięki temu możemy zaobserwować, że opinii prezydenta Macrona nie podziela większość Francuzów.

Macron atakuje Polskę. Polskie MSZ w furii

Emmanuel Macron podczas swojej wizyty w Bułgarii wypowiedział się o Polsce w niezwykle krytycznych słowach. Prezydent Francji stwierdził, że „zdecydowaliśmy się wystąpić przeciwko Europie w wielu sferach polityki unijnej”.

Lider Francji uznał również, że w naszym kraju nie wyznaje się zasad demokracji, a sama Polska może znaleźć się na marginesie Unii Europejskiej. Na te słowa natychmiast zareagował Marek Magierowski, podsekretarz stanu Ministerstwa Spraw Zewnętrznych. Wydał on komunikat, w którym jasno zaznaczył, że Polska jest równorzędnym członkiem UE i nikt nie ma prawa spychać jej na margines.

Pojawiło się również następujące oświadczenie: „Polska wspiera wszelkie działania na rzecz pogłębienia rynku wewnętrznego i wzmacniania konkurencyjności całej UE oraz wyraża sprzeciw wobec jakichkolwiek barier stanowiących przeszkodę dla swobody przepływu osób, usług i kapitału”.

Ministerstwo wezwało do siebie w trybie pilnym chargé d’affaires Francji Sylvaina Guiaugué. Teraz francuski dyplomata będzie musiał tłumaczyć się ze słów swojego prezydenta.

źródło: dorzeczy.pl, polskaracja.com

18 Comments

Dodaj komentarz
 1. Za 800 Euro żaden brudas nie będzie pracował.
  Chyba go porąbało. Mają większy zasiłek bez wychodzenia z domu. A jak się wkurzą to spał kilka dzielnic z tysiącami samochodów.

   • ja w hotelu, pracując na umowie 6 godz (w rzeczywistości 8) zarabiałam 740 euro na rekę… nie mów mi o najniższych, bo jak widać za mało wiesz synku…

 2. „Lider Francji uznał również, że w naszym kraju nie wyznaje się zasad demokracji,”
  demokracja francuska:
  – zdrada w 1939 roku
  – stan wyjątkowy od 2 lat
  -kilka wieków niewolniczego wykorzystywania mieszkańców Afryki w koloniach
  Dziękuję, postoję.

 3. Cała idea Unii Europejskiej miała polegać na „swobodnym przepływie osób, usług i kapitału”. Dopóki to było korzystne dla starych krajów-członków UE to było ok, ale kiedy zaczęły korzystać na tym kraje Europy Środkowo-Wschodniej to naraz podniósł się wielki krzyk ze strony starej Europy, że niby to jest nie fair.

  • Dopoki prezydentem Francji pozostanie MACRON – Piotrus Pan -nie trzeba bedzie zrywac stosunkow z Francja – po prostu zawladna nia muzulmanie , a zreszta juz imamy maja wiecej do powiedzenia niz ten” stary, glupi dzieciak”…..Francja ,zeby przetrwac -musi natychmiast pozbyc sie tego glupca , bo potem bedzie za pozno …..a moze juz jest…….

 4. Nadodatek Makaron chce wspuscic 500 tys arabow jako pracownikow w miejsce polakow za 800 euro na miesiac a co dziwne darujac im oplaty za ubespieczenie ,wiec my zaplacimy za ich ubespieczenie .Makaron to smiec nie prezydent !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak tu wszyscy go okreslaja !!!!!!!!!!!!!!

  • Arabowie są tak bogaci, że nie będą emigrować do jakiejś Francji. Chyba, że masz na myśli tzw. uchodźców, ale ci to nie Arabowie.

   • Masz rację, Anka. Na ministra to ty się nie nadajesz. Nie nadajesz się nawet do tego, żeby dać ci świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Ludzie, którzy piszą „nadajOM”, powinni nadal „kiblować” w drugiej klasie szkoły podstawowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.