Macron w szoku. Francuskie media nie zostawiły na nim suchej nitki po ataku na Polskę

Emmanuel Macron bez wątpienia jest politykiem kontrowersyjnym. Jego poparcie w ostatnim czasie systematycznie spada. Jak się okazuje, media źle zareagowały na jego słowa o Polsce.

Na dzień dzisiejszy aż 62% Francuzów jest zdania, że prezydent nie potrafi w należyty sposób kierować państwem (według sondażowni Harris Interactive).

Również popularny „Le Monde” nie zostawił na Macronie suchej nitki. Dziennikarze uznali, że wywołuje on zupełnie niepotrzebny konflikt z Polską.

Poparcie dla naszego kraju ze strony francuskich mediów niezwykle cieszy. Dzięki temu możemy zaobserwować, że opinii prezydenta Macrona nie podziela większość Francuzów.

Macron atakuje Polskę. Polskie MSZ w furii

Emmanuel Macron podczas swojej wizyty w Bułgarii wypowiedział się o Polsce w niezwykle krytycznych słowach. Prezydent Francji stwierdził, że „zdecydowaliśmy się wystąpić przeciwko Europie w wielu sferach polityki unijnej”.

Lider Francji uznał również, że w naszym kraju nie wyznaje się zasad demokracji, a sama Polska może znaleźć się na marginesie Unii Europejskiej. Na te słowa natychmiast zareagował Marek Magierowski, podsekretarz stanu Ministerstwa Spraw Zewnętrznych. Wydał on komunikat, w którym jasno zaznaczył, że Polska jest równorzędnym członkiem UE i nikt nie ma prawa spychać jej na margines.

Pojawiło się również następujące oświadczenie: „Polska wspiera wszelkie działania na rzecz pogłębienia rynku wewnętrznego i wzmacniania konkurencyjności całej UE oraz wyraża sprzeciw wobec jakichkolwiek barier stanowiących przeszkodę dla swobody przepływu osób, usług i kapitału”.

Ministerstwo wezwało do siebie w trybie pilnym chargé d’affaires Francji Sylvaina Guiaugué. Teraz francuski dyplomata będzie musiał tłumaczyć się ze słów swojego prezydenta.

źródło: dorzeczy.pl, polskaracja.com

12 Comments

Dodaj komentarz
 1. jezeli marcon ze firmy polskie mja placic swoim obywatelom tyle co zarabia francuz to adekwatnie francuzi którzy pracują w polsce powinni miec polska stawke godzinowa tj.okolo 13 zł.w 3 euro z hakiem polacy pracujacy w francuskich firmach na terenie polski powinni zarabiac nie 2000zł.tylko 2000euro tyle co francuz pracujacy w swoim kraju ciekawe kto lepiej na tym wyjdzie

 2. francja powina zaplacic za tchurzostwo i zdrade polski w 2 wojnie..
  1. uciekli zamiast atakowac.. i podali sie tchurze…
  2. za zpolprace z hitlerem vichy.. powinna zaplacic odszkodowanie.. za to ze wojna ciagla sie tak dlugo!!!

  francuzi byli zawsze zdrajcy ….i sa nadal…. no i beda czego historia uczy.. ? wlasnie to ze byli i sa.. wiec beda..

 3. Macron to kreatura finansowego establishmentu (bez zlosliwosci, franc. „creature” znaczy „twor, istota”) stworzona za pomoca kampanii medialnej gdy odpadli lub celowo wyeliminowani zostali inni kontrkandydaci Marine Le Pen. W kraju gdzie coraz wiecej Francuzow zaczyna myslec w kategoriach narodu ktory staje sie „kolonia swych dawnych kolonii”, gdzie powstaja dzielnice do ktorych bialym lepiej po zmierzchu nie wchodzic, gdzie praca przestaje sie oplacac a bardzo oplaca sie bycie bezrobotnym, dostawanie zasilnow rodzinnych i miszkaniowych ( i dorabianie na czarno, jesli chce sie miec wydateczki „ekstra”), gdzie mlodzi nie maja pracy a proponuje im sie „praktyki zawodowe za kilkaset euro tylko po to by nie znalezli sie w statystykach bezrobotnych, gdzie pracownicy wychodz na ulice na byle sygnal o tym ze tydzien pracy moze zostac wydluzony ponad obecne 35 godzin – najkrotszy w Europie…, gdzie deficyt budzetowy od lat przekracza normy unijne a banksterzy i ubezpieczacze stanowia prawa, w kraju gdzie jest okolo 6 mln muzulmanow legalnie a kolejne 3 nielegalnie ( a wszyscy w wielkich miastach, gdzie stanowia sile zdolna pare razy do roku prowokowac zamieszki z paleniem setek samochodow – srednio ok 700 rocznie), w tym Kraju pan Macron musi szukac „wroga zewnetrznego”w postaci polskieho hydraulika i kierowcy. Jego problem w tym ze coraz mniej Francuzow wierzy ze to Polacy sa winni ich nieszczesciom. Raczej oskarzaja banksterow i tych obcych kulturowo imigrantow, ale to jest oczywiscie cenzurowane przez media bi politycznie niepoprawne…

 4. „Poparcie dla naszego kraju ze strony francuskich mediów niezwykle cieszy. Dzięki temu możemy zaobserwować, że opinii prezydenta Macrona nie podziela większość Francuzów.” – to tak jakby powiedzieć że TVN popiera Izrael, w jakimś tam konflikcie, i dzięki temu obserwujemy że Polacy są za Izraelem. Albo dobre są te wasze zdania typu „MSZ w furii!”. Niby patryjotyzm i w ogóle a piszecie takie głupoty na poziomie TVNu, Wyborczej i innych gniotów.

 5. Takie są skutki gdy fałszuje się wybory by obsadzić członka grupy Bilderbergs na tak kluczowym stanowisku> Teraz wychodzą faktyczne nastroje francuzów w związku z osobą Macrona.

  Żaden polityk nie miał aż tak niskiego poparcia tuż po wygranych wyborach co świadczy o tym, że wybory te zostały sfałszowane.

 6. Francja przyjemny kraj mam wielu znajomych z Francji. Ma pecha do przywódców. Wszelkiej maści psychopatów. Ale kto widział by makrele łączyć z macaronem, jak to zjeść. A dla macarona zróbmy zbiórkę na laseczkę dla pierwszej damy, bo ledwie chodzi.

 7. Bo nie powinny żaden rządzący z innego Państwa ingerować w rządy innego Państwa . A P>M jest niedośc ,że krótko prezydentem ,to ma jeszcze mleko pod nosem . I Wara mu od POLSKI!!!

 8. Prezydent Francji Emmanuel Macron jest niedojrzały emocjonalnie i politycznie.Nie zna prawdziwej historii Francji.Francja nigdy publicznie nie atakowała Polski.Zarzuca Polsce brak demokracji.Demokracja po Francusku: Stan wyjątkowy od 2-ch lat.Zarządza dekretami.Zdrada w 1939r. Kilka wieków niewolniczego wykorzystywania mieszkańców Afryki w koloniach.Swoim działaniem doprowadzi do ruiny gospodarczej swojego kraju.Prezydent,który ma 62% przeciwników w własnym kraju, nie nadaje się na prezydenta.Ciekawe kto go wybrał? Chyba on sam. Francja umiera.Czas na zmiany.

  • staruszka jest panem za nim.. wiec jego zona… on tylko pajacem .. i robi tak jak ona karze…. zastanawiam sie jak wszysko runie. bo to kwestia czasu.. czy ona na niego wszystko zwali i umyje rece czy znim spadnie…..

   a pozatym halina.. masz racje francja jest sama sobie winna.. i dodaj jeszcze to co pisalem poprzednio.. za zdrade polski w 2 wojnie zamiast atakowac hitlera to poddala sie .. -vichy-

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.