Macron w szoku. Francuskie media nie zostawiły na nim suchej nitki po ataku na Polskę

Emmanuel Macron bez wątpienia jest politykiem kontrowersyjnym. Jego poparcie w ostatnim czasie systematycznie spada. Jak się okazuje, media źle zareagowały na jego słowa o Polsce.

Na dzień dzisiejszy aż 62% Francuzów jest zdania, że prezydent nie potrafi w należyty sposób kierować państwem (według sondażowni Harris Interactive).

Również popularny „Le Monde” nie zostawił na Macronie suchej nitki. Dziennikarze uznali, że wywołuje on zupełnie niepotrzebny konflikt z Polską.

Poparcie dla naszego kraju ze strony francuskich mediów niezwykle cieszy. Dzięki temu możemy zaobserwować, że opinii prezydenta Macrona nie podziela większość Francuzów.

Macron atakuje Polskę. Polskie MSZ w furii

Emmanuel Macron podczas swojej wizyty w Bułgarii wypowiedział się o Polsce w niezwykle krytycznych słowach. Prezydent Francji stwierdził, że „zdecydowaliśmy się wystąpić przeciwko Europie w wielu sferach polityki unijnej”.

Lider Francji uznał również, że w naszym kraju nie wyznaje się zasad demokracji, a sama Polska może znaleźć się na marginesie Unii Europejskiej. Na te słowa natychmiast zareagował Marek Magierowski, podsekretarz stanu Ministerstwa Spraw Zewnętrznych. Wydał on komunikat, w którym jasno zaznaczył, że Polska jest równorzędnym członkiem UE i nikt nie ma prawa spychać jej na margines.

Pojawiło się również następujące oświadczenie: „Polska wspiera wszelkie działania na rzecz pogłębienia rynku wewnętrznego i wzmacniania konkurencyjności całej UE oraz wyraża sprzeciw wobec jakichkolwiek barier stanowiących przeszkodę dla swobody przepływu osób, usług i kapitału”.

Ministerstwo wezwało do siebie w trybie pilnym chargé d’affaires Francji Sylvaina Guiaugué. Teraz francuski dyplomata będzie musiał tłumaczyć się ze słów swojego prezydenta.

źródło: dorzeczy.pl, polskaracja.com

11 Comments

Dodaj komentarz
  1. Makron pajacu jak ci w dziobku? Lec do babci wyplakac sie w spodnice buahahaha co za pajac. Jakbym mial kiedys okaxje gadac z tym cieciem poszlaby lepa na pysk

  2. Ja osobiście bardzo się dziwiłam,że Francuzi wybrali takiego chłystka znikąd. Jeśli facet za młodu angażuje się aż tak róznicą wieku kobietą ,to wiadomo,że szuka kobiety która ma władzę.To się nie mogło dobrze skończyć. Nie nadaje się na to stanowisko i tyle.Chyba ,że to były sfałszowane wybory j,w.

    • ale, tochyba jest trochę inaczej. Gdzieś czytałem i to nie raz, że w dnu swojego ślubu wprowadził się do faceta, który jest gejem i naczelnym jakiejś francuskiej gazety. Tak wię to czepianie się tej starszej pani może jest niezasadne.

      • Moze potrzebował wsparcia silnego mężczyzny. Pozatym francuzi go wybrali a nie kobiete . tak tam sie nienawidzi ludzii prawych. Oraz Kościoła

  3. Macron jest jak Merkel chce unię rozbić tylko on nie rozumie faktów bo Merkel jasno chce ją rozbić ściąga islamistów jako uchodźców i wszystkie państwa które je przyjęły mają ciągle zamachy od tego czasu a polska i reszta nie przyjęła i zamachów nie ma to raz dwa unia to ma być dla Europy i jednoczyć a nie pod nakazani i rozkazami ten kraj to ten to e ten nie przyjmuje to wypad Macron nie rozumie polityki i bezpieczeństwo narodowe to jest ważne polska pomaga jak każdy kraj ale na ich terytorium to wystarczy Macron niech se młodszą żonę znajdzie będzie chodź mu dzieci da urodzi

  4. tak to jest jak falszuje sie wybory i wystawia marionetke na przywodce kraju….wyciagneli go nie wiadomo skad i taki chlystek bedzie nam sie wpieprzal do Polski!!spadaj krasnalu do swojej babci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.