Grzegorz Schetyna chce stworzyć ogromną koalicję przeciwko PiS: „Musimy organizować opór, PiS jest zagrożeniem”

Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna postrzega PiS jako zagrożenie i zapowiada powołanie koalicji konsolidującej całą opozycję.

„Nie wybaczą nam, jeśli oddamy Polskę PiS-owi na kolejne cztery lata” – powiedział Grzegorz Schetyna dla radia Tok FM. Lider PO nie wyobraża sobie, aby opozycja szła do wyborów samotnie. Potrzebna jest współpraca, dzięki której wygrana będzie możliwa.

„Wybory będą testem czy opozycja idzie w dobrą stronę” – powiedział w rozmowie z Piotrem Kraśko. Poseł zapowiedział, że stara się stworzyć wraz z Nowoczesną i innymi ugrupowaniami koalicję.

„W tej koalicji powinni być wszyscy, którzy uważają, że PiS jest zagrożeniem” – wyjaśnił Schetyna.

Podkreślił, że wciąż stara się reformować struktury Platformy Obywatelskiej. Dziennikarz zarzucił mu, że tej „przebudowy” wcale nie widać. Chociażby ze względu na takie osoby jak Borys Budka czy Rafał Trzaskowski, które nie cieszą się zbyt dużym zaufaniem wyborców.

Zobacz także:
PO się rozpada? Znany polityk odchodzi: 'Nie chcę uczestniczyć w tym, co się dzieje'

Grzegorz Schetyna odpowiedział: „To nie jest istotne, kto stoi na czele. Trzeba pokazać, że opozycja potrafi stać obok siebie. Musimy organizować opór”.

Wyjaśnił, że każda partia ma swoje własne cele i ambicje, ale musi je odłożyć na bok, jeżeli chce walczyć z PiS:

„Ja wiem, że każdy nosi buławę w tornistrze, ale nie wybaczą nam, jeśli przegramy” – skwitował. Poseł PO wspomniał również o tym, że stał się celem ataków, bo „atakowanie opozycji zrobiło się modne”.

źródło: wiadomosci.onet.pl 

17 Comments

Dodaj komentarz
 1. zgadza się. PiS Dostał Mandat od Polskiego Narodu by was unicestwić zPOdzieje, przestępcy, bandyci, baknsterzy. Długo, zbyt długo trwała wasza destrukcyjna niszczycielska działalność ! Zbyt długo trwało to niszczenie i rozkradanie Naszej Ojczyzny Polski. Obsiedliście JĄ jak szarańcza. DOŚĆ JUŻ !!! DOŚĆ bezkarnośći dla przestępców. Powiedzieli POLACY. PiS jest WSPANIAŁY i jest zagrożeniem. WIELKIM. Dla takich jak ty s….synu szetyna. Macie się czego obawiać naćpana POtuska, POstkomusza hołoto. TEJ POLSKIEJ LAWINY nic już nie zatrzyma. Zostaniecie wdeptani w błoto ! ty – i tobie POdobna gadzina

 2. Po moim trupie ten smiec dojdzie do wladzy! Nie pozwole by ten szmatyna drogi rody Hoj niszczyl ten piekny kraj popychle szwabskie!!!!

 3. no tak trza stworzyć większą koalicję bo nie wszyscy kolesie wcześniej się załapali i teraz żyją w nędzy ,no i hazard trza przejąć bo to kupa forsy a zasoby się kurczą ,Panie Schetyna WONT Z KRAJU TY ZŁODZIEJU I SPRZEDAWCZYKU.

 4. I co???
  PO dojdzie do władzy i będziemy mieć w kraju ISLAMSKIE HORDY które będą siać strach na ulgach polskich miast
  Poza tym radzę wysłuchać ostatnie wydanie
  KOMENTARZ TYGODNIA WITOLDA GADOWSKIEGO.
  Jak można donosić na własny kraj będąc synem Polskiej ziemi???
  Wszystkich zdrajców pod Trybunał Stanu.
  Niech pleśnieją w Sztumie

 5. Schetyna ty debilu co ty chcesz od PISU zagrożeniem to jesteś ty gnido zdrajco Polski nie PIS zagrożeniem to jest całe PO razem z tobą debilu Widzę że mirabelki i szczaw Niesiołowskiego żle działa na twoje komórki w mózgowe ……

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.