Grzegorz Schetyna chce stworzyć ogromną koalicję przeciwko PiS: „Musimy organizować opór, PiS jest zagrożeniem”

Platforma Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna postrzega PiS jako zagrożenie i zapowiada powołanie koalicji konsolidującej całą opozycję.

„Nie wybaczą nam, jeśli oddamy Polskę PiS-owi na kolejne cztery lata” – powiedział Grzegorz Schetyna dla radia Tok FM. Lider PO nie wyobraża sobie, aby opozycja szła do wyborów samotnie. Potrzebna jest współpraca, dzięki której wygrana będzie możliwa.

„Wybory będą testem czy opozycja idzie w dobrą stronę” – powiedział w rozmowie z Piotrem Kraśko. Poseł zapowiedział, że stara się stworzyć wraz z Nowoczesną i innymi ugrupowaniami koalicję.

„W tej koalicji powinni być wszyscy, którzy uważają, że PiS jest zagrożeniem” – wyjaśnił Schetyna.

Podkreślił, że wciąż stara się reformować struktury Platformy Obywatelskiej. Dziennikarz zarzucił mu, że tej „przebudowy” wcale nie widać. Chociażby ze względu na takie osoby jak Borys Budka czy Rafał Trzaskowski, które nie cieszą się zbyt dużym zaufaniem wyborców.

Grzegorz Schetyna odpowiedział: „To nie jest istotne, kto stoi na czele. Trzeba pokazać, że opozycja potrafi stać obok siebie. Musimy organizować opór”.

Wyjaśnił, że każda partia ma swoje własne cele i ambicje, ale musi je odłożyć na bok, jeżeli chce walczyć z PiS:

„Ja wiem, że każdy nosi buławę w tornistrze, ale nie wybaczą nam, jeśli przegramy” – skwitował. Poseł PO wspomniał również o tym, że stał się celem ataków, bo „atakowanie opozycji zrobiło się modne”.

źródło: wiadomosci.onet.pl