Hanna Gronkiewicz-Waltz w ostrych słowach o Patryku Jakim. Domaga się odwołania posła! [WIDEO]

Hanna Gronkiewicz-Waltz zwołała konferencję prasową. Choć miała w tym czasie spotkanie komisji weryfikacyjnej, wolała przemówić do ludzi.

„Chcę zakomunikować państwu że z pewnością przez najbliższe dni będą państwo świadkami oskarżania mnie za decyzję wydaną z upoważnienia Lecha Kaczyńskiego. Po raz kolejny powtarzam, bo część mediów to pomija, że decyzja [ws. Noakowskiego 16] ta została wydana w 2003 roku, jak mniemam, po bardzo dokładnym sprawdzeniu wszystkich dokumentów przez urzędników Lecha Kaczyńskiego.

PiS rządził wtedy zarówno w ratuszu, jak i dzielnicy Śródmieście. Burmistrzowie z PiS, byli to Mariusz Błaszczak, Jacek Sasin mieli pełne 3 lata, nie 3 miesiące aby dokładnie sprawdzić czy decyzja była wydana prawidłowo. Oprócz tego był to okres sprawdzenia kiedy prezydentem Polski był Lech Kaczyński, premierem był Jarosław Kaczyński, minister sprawiedliwości ten sam co dzisiaj, Zbigniew Ziobro. Przez jakiś czas wojewodą był pan Sasin, a szefem CBA do października 2009 roku był Mariusz Kamiński. Zadaję pytanie: dlaczego wówczas nie sprawdzili?

Zobacz także:  Mąż Hanny Gronkiewicz-Waltz za nic nie odda pieniędzy za kamienicę [WIDEO]

Komisja jest niekonstytucyjna, narusza art. 2, 10, 175 i wiele innych Konstytucji i mam na to stosowne ekspertyzy. Tym razem komisja dość pokrętnie wezwała mnie jako świadka, bo to do tej pory wzywała mnie jako stronę, teraz jako świadka. Chcę powiedzieć że przepisy nie dopuszczają łączenia rol procesowych świadka i strony” – mówiła HGW.

Zobacz także:  Patryk Jaki przekonuje: Zero litości dla mafii. Nowa ustawa zaostrzająca prawo już w drodze [WIDEO]

Co więcej, prezydent Warszawy złożyła wniosek o wykluczenie z prac komisji Patryka Jakiego:

„Od dłuższego czasu Jaki nie wyklucza że chce zostać kandydatem na prezydenta Warszawy i dokładnie widać że wszelkie jego działania i wypowiedzi mają przybliżyć go do tego celu. To również – w mojej ocenie – wyklucza jego bezstronność” – stwierdziła HGW.