Japońska wersja "My Słowianie"! Azjaci zachwycili się naszą kulturą [WIDEO]

W Japonii zapoczątkowała się moda na Słowian. Piosenka nowym hitem w Azji.

Europa od lat fascynuje się japońską kulturą. Tym razem jednak role się odwróciły. Japoński zespół zafascynował się Słowianami i postanowił nawiązać do ich wizerunku w swoim teledysku.

Widać wyraźne nawiązania do Donatana i Cleo z piosenki „My Słowianie”. Możemy więc zaobserwować Japonki przebrane w nasze tradycyjne stroje ludowe.

Pomysł został opracowany przez kompozytorkę Yuki Kajiurę.

Jakubiak do wiceministra finansów: Jeżeli Pan mówi o złodziejstwie, to niech Pan pomyśli o sobie! [WIDEO]

69 Comments

Leave a Reply
 1. No ta… mają stroje słowiańskie więc od razu Donatan i Cleo… Wyspiański jak pisał Wesele też się na tym utworze wzorował…

 2. No ta… mają stroje słowiańskie więc od razu Donatan i Cleo… Wyspiański jak pisał Wesele też się na tym utworze wzorował…

 3. No ta… mają stroje słowiańskie więc od razu Donatan i Cleo… Wyspiański jak pisał Wesele też się na tym utworze wzorował…

 4. Ot zwykla japońska piosenka 😉 ktos chyba zaczal przygodę z muzyka japonska nic tutan nie na podobnego do donatana ale spoko pozdrawiam.

 5. Ot zwykla japońska piosenka 😉 ktos chyba zaczal przygodę z muzyka japonska nic tutan nie na podobnego do donatana ale spoko pozdrawiam.

 6. Ot zwykla japońska piosenka 😉 ktos chyba zaczal przygodę z muzyka japonska nic tutan nie na podobnego do donatana ale spoko pozdrawiam.

 7. Taa.. i nasi przodkowie pare tysiecy lat wstecz też wzorowali sie na donatanie 😀 cóż za brak wiedzy autorów albo trollowanie społeczeństwa

  • Dlaczego napisałeś „nasi” ? Jestem pewien że „kilka tysięcy lat temu” Twoja rodzina wybierała frykasy z mamuciego łajna.

 8. Taa.. i nasi przodkowie pare tysiecy lat wstecz też wzorowali sie na donatanie 😀 cóż za brak wiedzy autorów albo trollowanie społeczeństwa

  • Dlaczego napisałeś „nasi” ? Jestem pewien że „kilka tysięcy lat temu” Twoja rodzina wybierała frykasy z mamuciego łajna.

 9. Taa.. i nasi przodkowie pare tysiecy lat wstecz też wzorowali sie na donatanie 😀 cóż za brak wiedzy autorów albo trollowanie społeczeństwa

  • Dlaczego napisałeś „nasi” ? Jestem pewien że „kilka tysięcy lat temu” Twoja rodzina wybierała frykasy z mamuciego łajna.

 10. Przebrane w polskie tradycyjne stroje? Raczej inspirowane, bo nasze ani nie są w kolanko, ani nie mają tylu błyskotek. W sumie to jedyne podobieństwa to białe bluzki, choć nie w całośi i kolorowe rozkloszowane spodnice, ale nie takie krótkie. No i może te gorsetowe kamizelki. Im bardziej się przyglądam, tym mniej podobieństw widzę. A muzyka to już w ogóle ani trochę nie kojarzy mi się ze słowiańskim brzmieniem, a jestm fanką tego gatunku.

 11. Przebrane w polskie tradycyjne stroje? Raczej inspirowane, bo nasze ani nie są w kolanko, ani nie mają tylu błyskotek. W sumie to jedyne podobieństwa to białe bluzki, choć nie w całośi i kolorowe rozkloszowane spodnice, ale nie takie krótkie. No i może te gorsetowe kamizelki. Im bardziej się przyglądam, tym mniej podobieństw widzę. A muzyka to już w ogóle ani trochę nie kojarzy mi się ze słowiańskim brzmieniem, a jestm fanką tego gatunku.

 12. Przebrane w polskie tradycyjne stroje? Raczej inspirowane, bo nasze ani nie są w kolanko, ani nie mają tylu błyskotek. W sumie to jedyne podobieństwa to białe bluzki, choć nie w całośi i kolorowe rozkloszowane spodnice, ale nie takie krótkie. No i może te gorsetowe kamizelki. Im bardziej się przyglądam, tym mniej podobieństw widzę. A muzyka to już w ogóle ani trochę nie kojarzy mi się ze słowiańskim brzmieniem, a jestm fanką tego gatunku.

 13. W dzisiejszych czasach ogólnie polska młodzież interesuje się inną kulturą w tym japońską. Rzadko spotyka się nastolatków którzy w jakiś sposób interesowaliby się kulturą polską. W większych miastach są sklepy z gadżetami japońskimi (np. koszulki i kubki z anime, plakaty, mangi). W Polsce słucha się koreańskiej muzyki. I pewnie większa liczba młodzieży w Europie dużo więcej wie o kulturze japońskiej niż swojego własnego narodu. A tu proszę Japończycy zainteresowali się naszymi zwyczajami. Dla mnie coś niesamowitego bo skoro Japończyków to zaciekawiło to może niektórzy też zerkną do podręczników i przeczytają co jest takiego ciekawego w polskiej historii. I myślę że krytykowanie że stroje i muzyka nie są w najdoskonalszym szczególe – choć i tak są zbliżone – jest nie na miejscu. Dumna jestem że tak popularny kraj zainteresował się właśnie naszymi zwyczajami : )

 14. W dzisiejszych czasach ogólnie polska młodzież interesuje się inną kulturą w tym japońską. Rzadko spotyka się nastolatków którzy w jakiś sposób interesowaliby się kulturą polską. W większych miastach są sklepy z gadżetami japońskimi (np. koszulki i kubki z anime, plakaty, mangi). W Polsce słucha się koreańskiej muzyki. I pewnie większa liczba młodzieży w Europie dużo więcej wie o kulturze japońskiej niż swojego własnego narodu. A tu proszę Japończycy zainteresowali się naszymi zwyczajami. Dla mnie coś niesamowitego bo skoro Japończyków to zaciekawiło to może niektórzy też zerkną do podręczników i przeczytają co jest takiego ciekawego w polskiej historii. I myślę że krytykowanie że stroje i muzyka nie są w najdoskonalszym szczególe – choć i tak są zbliżone – jest nie na miejscu. Dumna jestem że tak popularny kraj zainteresował się właśnie naszymi zwyczajami : )

 15. W dzisiejszych czasach ogólnie polska młodzież interesuje się inną kulturą w tym japońską. Rzadko spotyka się nastolatków którzy w jakiś sposób interesowaliby się kulturą polską. W większych miastach są sklepy z gadżetami japońskimi (np. koszulki i kubki z anime, plakaty, mangi). W Polsce słucha się koreańskiej muzyki. I pewnie większa liczba młodzieży w Europie dużo więcej wie o kulturze japońskiej niż swojego własnego narodu. A tu proszę Japończycy zainteresowali się naszymi zwyczajami. Dla mnie coś niesamowitego bo skoro Japończyków to zaciekawiło to może niektórzy też zerkną do podręczników i przeczytają co jest takiego ciekawego w polskiej historii. I myślę że krytykowanie że stroje i muzyka nie są w najdoskonalszym szczególe – choć i tak są zbliżone – jest nie na miejscu. Dumna jestem że tak popularny kraj zainteresował się właśnie naszymi zwyczajami : )

 16. W dzisiejszych czasach polska młodzież fascynuje się japońską kulturą o wiele bardziej niż swoją. Bardzo prawdopodobne jest to że w Europie młodzież dużo więcej wie o zwyczajach Japończyków niż o zwyczajach czy kulturze swojego własnego narodu. W Polsce powstały sklepy z gadżetami japońskimi , automaty z mangami, sklepy odzieżowe z nadrukami bohaterów anime. Popularną muzyką jest muzyka koreańska. Niezwykle miłą niespodzianką jest to że twórcy japońskiego pochodzenia zainteresowali się naszymi zwyczajami, tradycjami. Może właśnie to w jakiś sposób nakłoni młodych „Otaku” by zerknęli w książki i sprawdzili co takiego zainteresowało taki znany kraj w naszej historii? . Ja sprawdzę to na pewno. Uważam też że negatywne komentarze typu że stroje w jakich występują wokalistki nie są dokładnym odzwierciedleniem naszych ludowych strojów – choć i tak je bardzo przypominają – są nie na miejscu. Jestem dumna że polskie zwyczaje zaciekawiły japońskich twórców 😀 .

 17. W dzisiejszych czasach polska młodzież fascynuje się japońską kulturą o wiele bardziej niż swoją. Bardzo prawdopodobne jest to że w Europie młodzież dużo więcej wie o zwyczajach Japończyków niż o zwyczajach czy kulturze swojego własnego narodu. W Polsce powstały sklepy z gadżetami japońskimi , automaty z mangami, sklepy odzieżowe z nadrukami bohaterów anime. Popularną muzyką jest muzyka koreańska. Niezwykle miłą niespodzianką jest to że twórcy japońskiego pochodzenia zainteresowali się naszymi zwyczajami, tradycjami. Może właśnie to w jakiś sposób nakłoni młodych „Otaku” by zerknęli w książki i sprawdzili co takiego zainteresowało taki znany kraj w naszej historii? . Ja sprawdzę to na pewno. Uważam też że negatywne komentarze typu że stroje w jakich występują wokalistki nie są dokładnym odzwierciedleniem naszych ludowych strojów – choć i tak je bardzo przypominają – są nie na miejscu. Jestem dumna że polskie zwyczaje zaciekawiły japońskich twórców 😀 .

 18. W dzisiejszych czasach polska młodzież fascynuje się japońską kulturą o wiele bardziej niż swoją. Bardzo prawdopodobne jest to że w Europie młodzież dużo więcej wie o zwyczajach Japończyków niż o zwyczajach czy kulturze swojego własnego narodu. W Polsce powstały sklepy z gadżetami japońskimi , automaty z mangami, sklepy odzieżowe z nadrukami bohaterów anime. Popularną muzyką jest muzyka koreańska. Niezwykle miłą niespodzianką jest to że twórcy japońskiego pochodzenia zainteresowali się naszymi zwyczajami, tradycjami. Może właśnie to w jakiś sposób nakłoni młodych „Otaku” by zerknęli w książki i sprawdzili co takiego zainteresowało taki znany kraj w naszej historii? . Ja sprawdzę to na pewno. Uważam też że negatywne komentarze typu że stroje w jakich występują wokalistki nie są dokładnym odzwierciedleniem naszych ludowych strojów – choć i tak je bardzo przypominają – są nie na miejscu. Jestem dumna że polskie zwyczaje zaciekawiły japońskich twórców 😀 .

 19. Autor nie sprawdzający źródeł, popisaliście się, droga redakcjo
  piosenka z 2010, gdy „my słowianie” to około 2014,
  NO ALE TAK BOLZGA NAJLEPSZA NAJSILNIEJSZA

 20. Autor nie sprawdzający źródeł, popisaliście się, droga redakcjo
  piosenka z 2010, gdy „my słowianie” to około 2014,
  NO ALE TAK BOLZGA NAJLEPSZA NAJSILNIEJSZA

 21. Autor nie sprawdzający źródeł, popisaliście się, droga redakcjo
  piosenka z 2010, gdy „my słowianie” to około 2014,
  NO ALE TAK BOLZGA NAJLEPSZA NAJSILNIEJSZA

  • Aleś się popisał/a wiedzą, boki zrywać ze śmiechu. Od kiedy Gothic Lolita nosi kolory, znawco od siedmiu boleści? Jak już, to jest to Country Loli, chociaż i pod Country trudno to podciągnąć, zważywszy na więcej, niż widoczne, elementy tradycyjnego stroju ludowego z terenów słowiańskich. Prawdziwego stylu Gothic Lolita to ty na oczy nie widziałeś, nie wspominając o reszcie styli Loli (Kuro, Shiro, Hime, Wu, Qi, Casual, Sailor, Sweet, Punk, Oji, Guro i Maid).

  • Aleś się popisał/a wiedzą, boki zrywać ze śmiechu. Od kiedy Gothic Lolita nosi kolory, znawco od siedmiu boleści? Jak już, to jest to Country Loli, chociaż i pod Country trudno to podciągnąć, zważywszy na więcej, niż widoczne, elementy tradycyjnego stroju ludowego z terenów słowiańskich. Prawdziwego stylu Gothic Lolita to ty na oczy nie widziałeś, nie wspominając o reszcie styli Loli (Kuro, Shiro, Hime, Wu, Qi, Casual, Sailor, Sweet, Punk, Oji, Guro i Maid).

  • Aleś się popisał/a wiedzą, boki zrywać ze śmiechu. Od kiedy Gothic Lolita nosi kolory, znawco od siedmiu boleści? Jak już, to jest to Country Loli, chociaż i pod Country trudno to podciągnąć, zważywszy na więcej, niż widoczne, elementy tradycyjnego stroju ludowego z terenów słowiańskich. Prawdziwego stylu Gothic Lolita to ty na oczy nie widziałeś, nie wspominając o reszcie styli Loli (Kuro, Shiro, Hime, Wu, Qi, Casual, Sailor, Sweet, Punk, Oji, Guro i Maid).

 22. Może i Japonia fascynuje się europejską kulturą, w tym Polską ale trzeba być bardzo niedoinformowanym żeby porównywać Hikaru no Senritsu z 2010 roku do My słowianie z 2014 a już w ogóle Kalafine do Cleo…. Żenada….

 23. Może i Japonia fascynuje się europejską kulturą, w tym Polską ale trzeba być bardzo niedoinformowanym żeby porównywać Hikaru no Senritsu z 2010 roku do My słowianie z 2014 a już w ogóle Kalafine do Cleo…. Żenada….

 24. Może i Japonia fascynuje się europejską kulturą, w tym Polską ale trzeba być bardzo niedoinformowanym żeby porównywać Hikaru no Senritsu z 2010 roku do My słowianie z 2014 a już w ogóle Kalafine do Cleo…. Żenada….

 25. Naprawdę, co za debil połączony z kretynem pisał ten artykuł? Tak ciężko się wysilić i sprawdzić, kiedy powstała ta piosenka Kalafiny? Skąd w ogóle takie durne wnioski? Czy autor totalnie się pogniewał na logikę? A może dawni Słowianie również wzorwowali się na Cleo i Donatanie, co?! Jeśli tak ma wyglądać współczesne dziennikarstwo, to chyba lepiej, żeby zanikło…

 26. Naprawdę, co za debil połączony z kretynem pisał ten artykuł? Tak ciężko się wysilić i sprawdzić, kiedy powstała ta piosenka Kalafiny? Skąd w ogóle takie durne wnioski? Czy autor totalnie się pogniewał na logikę? A może dawni Słowianie również wzorwowali się na Cleo i Donatanie, co?! Jeśli tak ma wyglądać współczesne dziennikarstwo, to chyba lepiej, żeby zanikło…

 27. Naprawdę, co za debil połączony z kretynem pisał ten artykuł? Tak ciężko się wysilić i sprawdzić, kiedy powstała ta piosenka Kalafiny? Skąd w ogóle takie durne wnioski? Czy autor totalnie się pogniewał na logikę? A może dawni Słowianie również wzorwowali się na Cleo i Donatanie, co?! Jeśli tak ma wyglądać współczesne dziennikarstwo, to chyba lepiej, żeby zanikło…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Farage show w PE: „Zachowujecie się jak mafia, myślicie, że jesteśmy waszymi zakładnikami”. Oberwało się też Tuskowi! [WIDEO]

Transwestyta próbował przejść przez ulicę. Zapomniał tylko, że jest w Rosji [WIDEO]