Poseł Jarosław Porwich ostro o Nowoczesnej! ‚Z Petru jest taki lider, jak ze mnie kosmonauta’

Jarosław Porwich o Ryszardzie Petru

Jarosław Porwich z Kukiz’15 krytycznie ocenił ostatnie działania partii Nowoczesna. Wypowiedział się też na temat samego lidera – Ryszarda Petru.

Parlamentarzysta Kukiz’15 skomentował niedawną wypowiedź Ryszarda Petru.

„Idziemy swoją drogą i nikt nam nie będzie mówił, jak mamy głosować i kogo mamy popierać. Tym bardziej ludzie z Nowoczesnej, którzy stawiają nam zarzuty o układaniu się z władzą” – oświadczył poseł w rozmowie z portalem wsensie.pl.

„Dla środowisk związanych z Nowoczesną, PO i PSL jesteśmy „przybudówką” PiS. Dla PiS jesteśmy „przybudówką” Platformy. Natomiast to, czym jesteśmy określają nasze głosowania. Jesteśmy bez dwóch zdań ludźmi wolnymi i niezależnymi” – stwierdził wprost.

Zdementował również zarzuty Nowoczesnej o układaniu się Kukiz’15 razem z PiS.

W dalszej części wypowiedzi ocenił Ryszarda Petru jako słabego lidera. Wymienił posłów, którzy mieli go dość i zmuszeni byli opuścić partię.

„Nowoczesna jest to partia ludzi niespełnionych i niedowartościowanych. Z Petru jest taki lider, jak ze mnie kosmonauta. Część osób już to ugrupowanie opuściło, bo nie życzyło sobie takiego lidera, który nie potrafi dobrze zarządzać partią. Odeszli już: Joanna Augustynowska, Grzegorz Furgo, Marta Golbik – przeszli do Platformy – bo otwarcie mówili, że dla nich Petru nie jest żadnym liderem i nie wie o co mu chodzi. Nowoczesna tak na prawdę się kończy” – podsumował.

źródło: wsensie.pl