Katalończycy ‚WYDYMANI’ przez własny rząd. Szokujące zdjęcia [FOTO]

Katalończycy

Katalończycy zostali oszukani – takie opinie pojawiają się w sieci, zwłaszcza wśród zwolenników secesji, którzy przed blisko dwoma tygodniami zdecydowali o oderwaniu od Hiszpanii.

Niedawno odbyło się zdaniem hiszpańskiego rządu oraz Unii Europejskiej, „nielegalne” referendum niepodległościowe, w którym Katalończycy w liczbie blisko dwóch i pół miliona głosów powiedzieli „tak” dla odejścia od Hiszpanii i ustanowieniu własnego państwa.

Kiedy oczy całego świata zwrócone zostały na Barcelonę i autonomiczny kataloński rząd, wszyscy sądzili, że dojdzie do szybkiej realizacji obietnic premiera Katalonii. Jedną z nich była natychmiastowa secesja.

Jak się jednak okazało – słowa jak zwykle okazały się słowami, a premier Carles Puigdemont, który dzisiaj w swoim przemówieniu zawiesił chwilowo „walkę o niepodległość” na rzecz „prowadzenia rozmów i uzyskania możliwych kompromisów”, odkładając tym samym odseparowanie się regionu od rządu w Madrycie na inny, bliżej nieokreślony termin.

Przez wielu Katalończyków, którzy przed dwoma tygodniami dzielnie znosili policyjne pały i armatki wodne, zostało to odczytane jako ogromny zawód i w pewnym sensie zdrada ideałów. Zdjęcia, które mówią same za siebie – poniżej.