Konflikt w Nowoczesnej. Katarzyna Lubnauer nie chce zmian, bo jest zdania, że razem z Ryszardem Petru…

Katarzyna Lubnauer w rozmowie z ‚Super Expressem’ odniosła się do planów Piotra Misiły. Nie podoba jej się to, że chce on zastąpić Ryszarda Petru. Jest krytycznie nastawiona wobec potencjalnego zastępcy lidera Nowoczesnej.

„Zaskakujące jest dla mnie to, że człowiek, który nie uzyskał poparcia na szefa swojego regionu, uważa, że teraz potrafi zarządzać całą partią. Piotr Misiło przegrał akurat sam ze sobą” – stwierdziła Katarzyna Lubnauer.

„Pomiędzy partiami opozycyjnymi są zaś wyraźne różnice programowe. W sprawie związków partnerskich, w sprawie 500+. Nowoczesna jest też jedynym ugrupowaniem, które jednoznacznie chce przyjęcia w Polsce euro. W tej sytuacji trudno teraz dostrzec minimum programowe. Pomysł, żeby iść do wyborów jednym blokiem jest dziś najgorszym z możliwych. Z wielu powodów. Zbyt różnimy się programowo od Platformy Obywatelskiej, nie wspominając o innych. Wielu wyborców partii opozycyjnych chce głosować na nie osobno, po zjednoczeniu pozostaliby w domu. I w efekcie PiS rządziłby przez lata” – dodała.

Posłanka powiedziała również, że Petru dał jej bardzo dużą swobodę działania. Docenia to, że oboje dobrze się dogadują i uzupełniają:

„Patrzę na to tak, że ja z Ryszardem Petru dobrze się uzupełniam. On skupia się bardziej na ekonomii, budżecie, rozwoju gospodarki, a dla mnie ważne są światopogląd, kwestie społeczne oraz jakość usług państwa dla obywateli. To, że się różnimy w swoich zadaniach, daje lepsze rezultaty”.

źródło: wpolityce.pl