Komisja Europejska chce wygryźć Tuska? Opozycja przerażona

Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej, zaproponował w środę połączenie stanowisk szefów Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej.

Juncker wygłosił w Parlamencie Europejskim doroczne orędzie o stanie Unii Europejskiej. Podczas przemówienia padła dosyć niespodziewana propozycja, która może oznaczać likwidację stanowiska piastowanego przez Donalda Tuska od 1 grudnia 2014 roku.

Krajobraz europejski byłby bardziej czytelny i zrozumiały, gdyby statek Europa był prowadzony przez jednego kapitana – orzekł Juncker, dodając, iż scalenie najważniejszych stanowisk uczyniłoby Unię skuteczniejszą i lepiej zarządzaną.

Do całej sytuacji odniósł się prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS:

Sam Donald Tusk oraz osoby go wspierające na chwilę obecną nie zabierają głosu w sprawie ewentualnego odejścia byłego premiera ze struktur unijnych. Pojawiają się jednak opinie, zwłaszcza ze strony sympatyków obozu rządzącego, jakoby właśnie miał paść mit Tuska Europejczyka, szanowanego przez brukselskich włodarzy i zachodnie elity intelektualne.

źródło: twitter.com, profil: ZdzisławKrasnodębski, dorzeczy.pl

9 Comments

Dodaj komentarz
  1. Już im gnida zdradziecka niepotrzebna dotarło do nich że ten pajac już im nic w Polsce nie załatwi tylko patrzeć jak PO zacznie skakać ze złości

  2. Nikt nie lubi zdrajcow ,zdradzil swoj kraj to i nas tez kiedys zdradzi . A moze im za malo czapkowal ,no to Tusk teraz trzeba na kolana i w du*y Bruksele i Berlin calowac ,a spoooro ich tam jest to moze byc twoje stale stanowisko w UE

  3. Mysle ze nalezalo by tak zrobic i wybrac na prezydenta UE takiego polityka ktory nie est skorumpowany przez Bruksele ani Berlin !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.