Bronisław Komorowski w pesymistycznym tonie o Macierewiczu. Ostra krytyka byłego prezydenta w RMF FM [wideo]

Były prezydent Bronisław Komorowski był gościem na antenie RMF FM. Jak zwykle w krytycznym i pesymistycznym tonie wypowiedział się o swoim politycznym przeciwniku. Tym razem padło na byłego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

Komorowski nie zauważył żadnych pozytywnych osiągnięć z jego strony ani żadnych znaczących sukcesów.

„Potrafiłby pan wskazać choćby jeden sukces Antoniego Macierewicza jako ministra obrony?” – zapytał z nadzieją dziennikarz.

Odpowiedź Bronisława Komorowskiego była błyskawiczna.

„Nie” – skwitował.

Dziennikarz nie dawał za wygraną i próbował ratować sytuację:
Gen. Różański był tutaj, niedobrze mu się współpracowało z ministrem Macierewiczem, odszedł z wojska, ale mówił tak: »minister Macierewicz dostrzegł kwestię awansów kadry na najniższych szczeblach. Oni faktycznie odżyli. Spowodował, że młodzi ludzie zaczęli awansować. To sukces«”.

Zobacz także:  Grzegorz Schetyna szaleje po odwołaniu Macierewicza: 'Będzie się działo, to jest początek wojny domowej' [wideo]

„Pan gen. Różański pewnie nie dodał tego, czym to się skończy za parę lat. Mianowicie jak się awansuje na dole, no to gdzieś się na górze robi zator, jeszcze większy. Więc oczywiście, doraźnie dać satysfakcję żołnierzom-to bardzo miła rzecz dla ministra obrony narodowej. Ale trzeba pomyśleć, co będzie w przyszłości.

Zobacz także:  Roman Giertych śmieje się z dymisji Antoniego Macierewicza: Kto teraz będzie mówił o zamachu?

Będziemy mieli np. 50-letnich szeregowców. Nie wiem, czy to jest bardzo dobrze z punktu widzenia skuteczności sił zbrojnych. Pan minister Macierewicz pozbył się najlepszych ludzi w dorobku dwudziestu paru lat wolności Polski, takich jak gen. Różański, a i zablokował z kolei najważniejsze zadanie, jakim była modernizacja techniczna” – podsumował Komorowski.