Koszmar. Tylko tym słowem można opisać najnowszą żenadę w wykonaniu Tuska. Nawet Juncker zaniemówił [WIDEO]

Donald Tusk na konferencji
Donald Tusk na konferencji

Koszmar. Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk po raz kolejny stał się obiektem żartów i drwin ze strony internautów. Czy zasadnych? To już oceńcie sami.

Były premier Donald Tusk wziął udział w konferencji prasowej na szczycie dotyczącym płac i pracy, a także Brexitu z udziałem między innymi Jean-Claude Junckera. Internauci popisy retoryczne przewodniczącego Rady Europejskiej podsumowują tylko jednym słowem: koszmar.

Cała sprawa obraca się wokół tego, że na pytanie dotyczące ministra Davida Davisa w rządzie Zjednoczonego Królestwa (zajmującego się procedurą wyjścia UK z UE) zadane przez brytyjskiego dziennikarza reprezentującego Bloomberga odpowiedział… niezbyt wyczerpująco i przede wszystkim – niewyraźnie.

„I can only say you I really appreciate Mr Davis’s English sense of humour” – Mogę powiedzieć tylko tyle, że doceniam angielskie poczucie humoru pana [Davida – przyp.] Davisa.

Tusk nie tylko mówił pod nosem, ale też kompletnie zaniechał jakiegokolwiek odniesienia się do pytania. Następnie nastała dłuższa, wiele mówiąca chwila ciszy i konsternacji. Zresztą zobaczcie sami od połowy powyższego nagrania.