Donald Tusk na konferencji

Koszmar. Tylko tym słowem można opisać najnowszą żenadę w wykonaniu Tuska. Nawet Juncker zaniemówił [WIDEO]

Koszmar. Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk po raz kolejny stał się obiektem żartów i drwin ze strony internautów. Czy zasadnych? To już oceńcie sami.

Były premier Donald Tusk wziął udział w konferencji prasowej na szczycie dotyczącym płac i pracy, a także Brexitu z udziałem między innymi Jean-Claude Junckera. Internauci popisy retoryczne przewodniczącego Rady Europejskiej podsumowują tylko jednym słowem: koszmar.

Zobacz także:  Theresa May zapowiada: Chcę, aby nawet po Brexicie Polacy pozostali w Wielkiej Brytanii

Cała sprawa obraca się wokół tego, że na pytanie dotyczące ministra Davida Davisa w rządzie Zjednoczonego Królestwa (zajmującego się procedurą wyjścia UK z UE) zadane przez brytyjskiego dziennikarza reprezentującego Bloomberga odpowiedział… niezbyt wyczerpująco i przede wszystkim – niewyraźnie.

„I can only say you I really appreciate Mr Davis’s English sense of humour” – Mogę powiedzieć tylko tyle, że doceniam angielskie poczucie humoru pana [Davida – przyp.] Davisa.

Zobacz także:  PILNE: Chciał użyć dzisiaj materiałów zapalających przeciwko rządowi. Służby zareagowały błyskawicznie

Tusk nie tylko mówił pod nosem, ale też kompletnie zaniechał jakiegokolwiek odniesienia się do pytania. Następnie nastała dłuższa, wiele mówiąca chwila ciszy i konsternacji. Zresztą zobaczcie sami od połowy powyższego nagrania.