Zdzisław Krasnodębski w krytycznym tonie o Donaldzie Tusku: „Przewodniczący dba o interes głównie swojej formacji” [wideo]

Profesor Zdzisław Krasnodębski wypowiedział się krytycznie o przewodniczącym Donaldzie Tusku. Uważa, że dba on jedynie o interesy swojej formacji, to znaczy Platformy Obywatelskiej, a nie o dobro całej Polski.

„Zgodnie ze swoim przekonaniem pan przewodniczący dba o interes no głównie swojej formacji, bo jednocześnie są tam w tym wywiadzie różne insynuacje takie na przykład jakoby Prawo i Sprawiedliwość chciało wyprowadzić Polskę z Europy. Jest ubolewanie nad różnymi aspektami politycznymi. Ja myślę, że dla mnie te wypowiedzi, ale też zachowanie wielu nie wszystkich przyznam, ale większości polityków PO to jest dowód na głęboką frustrację.

Zobacz także:  Prawdziwa historia kariery Donalda Tuska. Karty zostały odkryte [wideo]

Oni przez wiele lat jak obserwuję w różnych sprawach… Przecież są też takie sprawy, w których znakomicie się porozumiewamy i z komisją i z innymi instytucjami unijnymi i osiągamy sukcesy ostatnio w polityce energetycznej dotyczącej polskich tak zwanych rynków mocy. Różne są kwestie” – powiedział Zdzisław Krasnodębski.

„Platforma zawsze miała jedno wyobrażenie – co to znaczy bycie w Unii. To mianowicie podległość. To jest taka mentalność prymusa lizusa. Widzieliśmy to przez 8 lat sprawowania władzy przez tę partię. Ta krytyka PiS-u jako rzekomo partii antyeuropejskiej już nie polega na tym, oni innej europejskości sobie nie wyobrażają” – podsumował.