Tego nie spodziewał się nikt. Krystyna Pawłowicz przyznała rację opozycji!

Krystyna Pawłowicz

Ciężko w to uwierzyć, ale Krystyna Pawłowicz, jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Prawa i Sprawiedliwości, przyznała, że to opozycja ma rację.

Podczas posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka posłanka Krystyna Pawłowicz wypowiedziała szokującą opinię:

„Podzielam w pełni pogląd pana ministra Warchoła, że zapis (o skardze nadzwyczajnej – red,) jest wprost jaskrawie sprzeczny z konstytucją w swoim brzmieniu, ale z powodu umowy politycznej będę głosowała tak, jak mój klub” – stwierdziła kobieta.

„W świetle polskiej konstytucji kontrolą konstytucjonalności stanowienia prawa zajmuje się Trybunał Konstytucyjny i tylko Trybunał Konstytucyjny. Tymczasem wbrew konstytucji przyznaje się tutaj takie prawo Sądowi Najwyższemu” – powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

„Z powodu umowy politycznej będę głosowała tak jak mój klub, natomiast podzielam w pełni pogląd. Sam fakt, że piszemy coś sprzecznego z konstytucją, jest niezwykle demoralizujący prawnie” – przyznała Pawłowicz.

„Mamy głos bardzo merytoryczny, jak zawsze zresztą – mogę się nie zgadzać, ale zawsze merytoryczny – pana ministra Warchoła. Co więcej, dołącza do niego pani poseł Pawłowicz, która mówi, że zagłosuje za przepisem niekonstytucyjnym, ale się nie będzie cieszyć” – gorzko skomentował Borys Budka z Platformy Obywatelskiej.

źródło: polsatnews.pl