Lech Wałęsa ostro zaatakował Jarosława Kaczyńskiego. Powiedział o nim, że jest gorszy od Hitlera

Lech Wałęsa nie darzy zbytnią sympatią prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Były prezydent wypowiedział się ostatnio na jego temat w nieprzychylny sposób. Stwierdził, że Kaczyński jest gorszy niż… Hitler.

Skąd takie ostre słowa? Poproszono Lecha Wałęsę o skomentowanie sprawy TW Bolka i działań Instytutu Pamięci Narodowej:

„Takie barbarzyństwa, skandalu, to nawet Hitler nie zrobił, jak oni zrobili. Szczególnie Kaczyńscy! Tego tak nie można zostawić. Kiszczaka na świadka się bierze przeciwko mnie, a on co najmniej dwa razy próbował mnie zabić” – powiedział w Radiu TOK FM.

Jego zdaniem Instytut Pamięci Narodowej atakuje wszystkich Polaków, a przede wszystkim jego samego: „Oni drogą ubecką was atakują, bo wmawiają, że ja nie byłem uczciwy. Was przekonują, społeczeństwo, żebyście odeszli ode mnie” – wyżalił się były prezydent.

Lech Wałęsa nie przepuścił również programowi PiS, negatywnie odnosząc się do 500 plus: „To są demagogiczne rzeczy, populistyczne. Te pięćset… Inni nie dawali tak sami, a tutaj jest Janosik, który daje. W tych warunkach trudno jest być opozycją, musiałaby dawać podwójnie: jak ci pięćset, to ci tysiąc!”.

Na koniec skomentował również temat reparacji wojennych. Wyznał, że on za wojnę zapłacił ojcem, a takich spraw jak odszkodowania nie można załatwiać drogą presji i nacisków.

źródło: twitter.com, profil: Radio TOK FM, se.pl

9 Comments

Dodaj komentarz
  1. Oj!Boluś,Boluś.!Hitler nie kapował,nie donosił do i nie współpracował z ich bezpieką gdy został fuerem.A ty co ?-kapowanie do SB,niszczenie kolegów robotników z pracy,okłamywanie i matactwa w związkach zawodowych Solidarność – to twoja działalność zanim zostałeś prezydentem.Potem Hitler rozpętał II WS i to inna sprawa.A ty Boluś oszukałeś i sprzedałeś robotniczą Solidarność w łapy postkomunistów z Jaruzelskim,Kiszczakiem i innymi na czele.I ty Boluś nikogo nie porównuj do Hitlera bo twoja droga życiowa jest bardzo ubłocona i nie zmienisz tego krzykiem i kłamstwami.

  2. Boluś może byś się wreszcie zamknął bo cię słuchać już nie można wiecznie to samo niechcem ale muszem – gowno zrobisz tylko się blaźnisz a i tak nic nie zrobisz

  3. czesc bolek wyzarty jestes grubasie Polska ktora zaprzedales wytuczyla cie na warchlaka .Dobra rada Lesiu ,wyprowadz sie z Polski tam cie nikt nie lubi , jak ty tam mozesz mieszkac wiedzac o tym

  4. Bolku co ty pier…… byłeś Bolkiem a teraz próbujesz się wykręcić oszukałeś nas nikt cię teraz nie będzie bronił no chyba że z uwagi na POzycję jaką u nich masz u lewaków to tylko oni ale nawet oni mają cię gdzieś wykorzystują cię bo myślą że w ten sposób powrócą do koryta warchlaki zakłamane

  5. Tak a jego mozna porownac do czego ???????????????????
    Byly prezydent !!! Oszukal polakow !!!! Ubek ,Kapus i nadodatek oszust !!!!!!!!!!!!!!!
    Mysle ze powinnie swojej gemby pokazywac do smierci jak Jaruzelski !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.