Niebezpieczna wpadka sklepu. Lidl wycofuje ten produkt ze sprzedaży

Polski: Katowice, Osiedle Tysiąclecia. Sklep Lidl przy ul. Chrobrego autor: MacQtosh

Lidl zdecydował się na wycofanie pewnego produktu ze sklepu. Mianowicie chodzi o „Sol & Mar Kawałki kałamarnicy olbrzymiej, 3×80 g” o smaku paprykowym i czosnkowym. Okazuje się, że spożycie go może wiązać się z „podrażeniem jamy ustnej”.

Główny Inspektor Sanitarny wystosował specjalne ostrzeżenie dla konsumentów. Jednak to hiszpański producent Conservas Selectas de Galicia S.L. zdecydował, że produkt powinien być natychmiast wycofany z rynku.

Odkryto, że w puszkach mogą znajdować się niebezpieczne kawałki soli, twarde jak kawałki szkła.

„Powstające kryształki to tzw. kryształki struwitu, które mogą tworzyć się w procesie produkcji konserw rybnych, w wyniku połączenia wyrobu rybnego i przylegających do niego resztek wody morskiej. Nagryzienie przez klienta takiego kryształku może doprowadzić do zranienia w obrębie jamy ustnej. Ze względu na możliwe ryzyko klienci powinni bezwzględnie zwrócić produkt i zrezygnować z jego konsumpcji”.

Wycofane produkty to takie, które miały minimalną datę trwałości 31.12.2023.

„Wszystkie inne produkty sprzedawane przez Lidl w Polsce, a w szczególności wyprodukowane przez Conservas Selectas de Galicia S.L., nie są objęte wycofaniem” – zapewniła sieć sklepów Lidl.

Puszki z kałamarnicą można oddać w każdym sklepie Lidl. Nie trzeba w tym celu okazywać paragonu, a każdy klient dostanie zwrot pieniędzy.

polskatimes.pl, fakt.pl, finanse.wp.pl