Lotniskowiec „Ronald Reagan” zmierza w stronę Półwyspu Koreańskiego!

Fot. Wikimedia

Amerykańska marynarka wojenna rozpoczęła dyslokację lotniskowca „Ronald Reagan” w stronę Półwyspu Koreańskiego, donosi CNN, powołując się na źródła w Pentagonie.

Według nich „Ronald Reagan” odbędzie w tym rejonie ćwiczenia z innym okrętem marynarki wojennej USA „Carlem Vinsonem”.

Sytuacja na Półwyspie Koreańskim zaostrzyła się po tym, jak w nocy z soboty na niedzielę Pjongjang przeprowadził próbę kolejnej rakiety. W poniedziałek Korea Północna oficjalnie poinformowała o pomyślnym wystrzale rakiety balistycznej średniego zasięgu.

Rakieta w ciągu 30 minut przeleciała odległość 800 kilometrów i wpadła do Morza Japońskiego poza specjalną strefą ekonomiczną Japonii. Wysokość dwóch tysięcy kilometrów została osiągnięta po raz pierwszy.

Wcześniej w kwietniu w stronę półwyspu udała się grupa lotniskowca USA z lotniskowcem atomowym „Carl Vinson” na czele. Na Morzu Japońskim lotniskowiec wziął udział we wspólnych ćwiczeniach z siłami powietrznej samoobrony Japonii, a następnie z marynarką wojenną Korei Południowej.

Informowano, że grupa szturmowa z „Carlem Vinsonem” na czele pozostanie na wodach Półwyspu Koreańskiego na czas nieokreślony do udziału we wspólnych operacjach z Koreą Południową.

Źródło: sputniknews.com

Polub fanpage portalu Polska Racja:

Komentarze:

2 odpowiedzi na “Lotniskowiec „Ronald Reagan” zmierza w stronę Półwyspu Koreańskiego!”

  1. Jeżyna napisał(a):

    USA Ronald Reagan jest częścią Carrier Strike Group 5, która na stałe stacjonuje w Yokosuka w Japonii, więc takie historie to czysta propaganda.

  2. IE**ĆKOREĘ napisał(a):

    I bardzo dobrze nich tych skośnookim skur**synom dowalom!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Wybrane dla Ciebie:

TOP10 - najpopularniejsze