Lubisz wypić piwo? PiS szykuje kontrowersyjną ustawę

Grupa posłów PiS postanowiła walczyć z alkoholizmem. Wnieśli do Sejmu projekt nowelizacji Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Zakłada on ograniczenie sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych. Działania te mają na celu ograniczenie sytuacji, w których ludzie mogliby mieć otwarty dostęp do napojów alkoholowych. Parlamentarzyści chcą, aby ustanowiono nocną prohibicję. Obejmowałaby ona godziny od
22.00-06.00.

Przepis nie będzie korzystny przede wszystkim dla całodobowych sklepów monopolowych, które przecież zarabiają na nocnych klientach. Po wejściu ustawy w życie, to lokalne samorządy decydowałyby, w jakich godzinach należy otworzyć sklepy.

Zobacz także:  Szczere oświadczenie Junckera. Powiedział wprost, co takiego myśli o Polsce

Nowe zmiany przyczynią się do zmniejszenia miejsc, w których będzie można napić się piwa. Na tym nie kończą się pomysły posłów. Chcą dać gminom mozliwość ustalania maksymalnej liczby miejsc sprzedaży alkoholu.

Zdaniem Alana Dudkiewicza z Business Centre Club, nowe pomysły mogą mieć niekorzystny wpływ na przedsiębiorców.

Parlamentarzyści są również przeciwni spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych. Jedynie gminy byłyby uprawnione do wskazania konkretnej lokalizacji w której można bez przeszkód napić się piwa.

Zobacz także:  Żak nie wytrzymał. Popularny aktor zaatakował PiS

Posłowie PiS na poparcie swoich pomysłów przytaczają przykłady, w których ktoś nabawił się urazu po spożyciu alkoholu. Celem nowych regulacji ma być przede wszystkim ograniczenie spożywania alkoholu przez nastolatków. Parlamentarzystom zależy również na poprawie stanu zdrowia społeczeństwa i zwiększeniu bezpieczeństwa w miastach.

Jak wiadomo, alkohol powoduje wiele ciężkich chorób i często doprowadza do śmierci. Posłowie chcą ograniczyć możliwość spożywania piwa, aby w ten sposób walczyć z uzależnieniami.

źródło: se.pl, money.pl