Lubnauer z Nowoczesnej dosłownie zgaszona przez internautę na Twitterze. Musi wrócić do ogólniaka? [FOTO]

Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej Ryszarda Petru po raz kolejny popełniła merytoryczną gafę. Tym razem kompromitacja posłanki miała miejsce w rzeczywistości wirtualnej.

Nowoczesna znana jest ze swojego nadprogramowego umiłowania do wszelkiego rodzaju wpadek słownych, merytorycznych i wizerunkowych.

Internauci oraz krytycy ugrupowania Petru zdążyli przywyknąć do coraz to piękniejszych kwiatków, które z prędkością karabinu maszynowego bombardują sieć.

Lubnauer odniosła się do ostatnich miesięcznic smoleńskich i dała również upust swojej irytacji, używając jednak niezbyt adekwatnego bon motu z Trylogii Sienkiewicza.

Zobacz także:
Tego nie przewidział nikt. Nowy kandydat PiS na prezydenta Warszawy!

Mianowicie chodzi tutaj o cytat Kmicica „Kończ Waść, wstydu oszczędź” wielokrotnie przytaczany w błędnym kontekście. Kmicic na kartach „Potopu” uznał wyższość swojego przeciwnika i jednocześnie pogodził się z porażką.

Toteż cytat bohatera Sienkiewicza w kontekście krytyki rządu można uznać za kolejne wizerunkowe faux pas.

źródło: twitter.com, profil: Katarzyna Lubnauer, facebook.com

19 Comments

Dodaj komentarz
  1. Jeden zrozumie w lot a drugiemu potrzebny mlot – gdybym napisala razem z kad to wiadomo ze sie pomylilam Ale napisalam z kad i wiadomo ze P LUBNAUER i wiadomo ze tam tupie bardzo mocno dlatego bylo kad nie chcialam ublizyc kod-owi TAPLASZ SIE W SWOJEJ CIASNOSCI UMYSLOWEJ TOMECZKU

  2. Podobalo mi sie okreslenie Pani Danuty ze lubnauer jest z nowosmiesznej , tak oni tam wszyscy sa smieszni .

  3. Pan Michal ma racje .Pani czytala ale bez zrozumienia tekstu ,bez zadnego zrozumienia ,moze dlatego ze nie do konca jest Polka ……wiec rozumuje po niemiecku …(: Von z Polski pani Lubnauer i VON! od Polski ,wracaj do kraju …..

  4. Głupia manipulacja. Zmieniła kontekst i tyle . A pislamski manipulator zrobił fałszywkę dla głupich zwolenników czytających same nagłówki. 🙂

  5. w deutsche realschule nie biorą Polskiej historii i polskich wieszczy tak dosłownie. Nowoczesna, czyli neue deutsche partei auf ehemalige deutsche gebiet. wybaczcie mi proszę niemiecczyznę ale sytuacja mnie ku temu zmusiła

  6. HA HA HA – całą czytała – jak się tłumaczy G O Ł Ę B I C A . Czy poprosi w tym stylu i potrafi przetrawić porażkę? / nie jedną /

  7. Czytanie czasem nie pomaga. Ta pani przeczytała całą Trylogię i co? Dalej nie zrozumiała. Widocznie trzeba jeszcze czegoś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.