Marek Jurek w mocnym wystąpieniu odpowiada na zarzuty Timmermansa. ‚Nie po to kończyliśmy z marksizmem, żeby teraz do niego wracać’ [WIDEO]

Podczas debaty w Europarlamencie głos zabrał znany wielu Polakom Marek Jurek. Jego wypowiedź była adresowana do wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa.

Prezes Prawicy Rzeczpospolitej w treściwym, ale dosadnym przemówieniu wyjaśnił, dlaczego nie zgadza się ze stanowiskiem Unii Europejskiej.

„Panie przewodniczący, oczywiście ma pan prawo mieć dowolne poglądy – wiem, że są doceniane w Polsce przez opozycję, otrzymał pan wybitną nagrodę opozycyjną – ale działania, które pan podejmuje, musi pan realizować w ramach prawa. KE ma prawo zarzucić Polsce, (..) każdemu krajowi naruszenie wartości unijnych, ale musi ten wniosek złożyć do Rady Europejskiej i cierpliwie czekać na jej werdykt. UE powinna być oparta na szacunku i konstytucja mojego kraju zasługuje na szacunek. Pan nie może z jednej strony twierdzić, że prawo kobiet do wcześniejszego wieku emerytalnego jest dyskryminacją i bronić TK. (…) Ponieważ TK w 2010 roku stwierdził, że prawo do wcześniejszego odpoczynku emerytalnego kobiet, jest formą realizacji konstytucyjnych praw kobiety w Polsce. Bardzo prosimy o respektowanie suwerenności, o szanowanie naszej konstytucji, a nie używania prawa w sposób instrumentalny. Nie po to kończyliśmy z marksizmem – który miał instrumentalną koncepcję prawa, który uważał, że prawo jest narzędziem w rękach władzy – żeby teraz do tego wracać” – powiedział Jurek.

źródło: twitter.com, profil: TVP Info