Marek Migalski ośmiesza Polskę i Węgry: „W Polsce rządzą troglodyci. Unia nie chce już oswajać dzikich plemion”

Były polityk na łamach Rzeczpospolitej skomentował obecną sytuację polityczną UE i jej relacje z krajami Europy Środkowo-Wschodniej.

Marek Migalski w swoim felietonie ocenił postawę krajów takich jak Polska i Węgry. Skoncentrował się głównie na przedstawieniu ich jako państw, które lekceważą wartości europejskie, a także tkwią w okowach przesądów i fobii.

Jego zdaniem UE nie będzie się już oglądać na kraje, które stają się „maruderami”, reprezentującymi upór w ważnych dla siebie kwestiach.

W opinii Marka Migalskiego Unia powinna zareagować wobec Polski w następujący sposób: „Zostawmy tych «dzikich górali», jak pisał Miłosz, samym sobie, niech robią, co uważają za stosowne, niech rządzą się na swoją modłę. Próbowaliśmy ich oswajać, oswajać dobrodziejstwami cywilizacji, zachęcać do przestrzegania zachodnich wartości. Ale nie udało się”.

Po chwili dodaje: „Oni wolą tkwić w okowach swych przesądów i fobii, które zwą podstawami zdrowej rodziny, narodu i kultury europejskiej. Chcą kultywować swoje zwyczaje, obyczaje i sposoby zarządzania wspólnotą. Wyrzucić z Unii ich nie możemy, bo wzajemnie będą się chronić. Zatem zostawmy ich swojemu losowi”.

„Niech zarządzają własną przestrzenią polityczną na swoisty dla siebie sposób, a my zajmijmy się sobą. Byle tylko nie chcieli nadal korzystać z naszych pieniędzy i ochrony. Byle tylko nie przeszkadzali nam integrować się wokół tego, co my sami określamy jako wartości europejskie, i wokół tego, co uznajemy za dobre dla naszych społeczeństw i gospodarek. Wprowadźmy zatem Unię wielu prędkości i nie oglądajmy się na nich. Niech tkwią w grey zone (szarej strefie) między nami a Rosją. Niech kształtują swój los według własnych wyobrażeń, nawet jeśli są to XIX-wieczne fanaberie i nacjonalistyczne fobie” – kontynuuje.

Zobacz także:
Grupa Wyszehradzka może się powiększyć! Wiemy, kogo chcą pozyskać Węgry

Autor uważa, że Unia wreszcie zrozumiała „po dwóch latach prób dogadywania się z Polską, przekupywania, obłaskawiania, straszenia, iż w Polsce rządzą troglodyci”.

Migalski krytycznie ocenił również Jarosława Kaczyńskiego, pisząc, że chce on doprowadzić do podziału Europy.

Autor stawia na siłę krajów zachodnich, a Polskę i Węgry porównuje do wagonów, które zostały na stacji: „Tu decydentem będą jednak państwa zachodnie, bo to one mają siłę sprawczą i możliwość przeprowadzenia swojej woli w Brukseli. Odczepią wagony o nazwie «Polska» czy «Węgry» i ruszą ostro do przodu. Nie będą już ich ciągnęli za sobą, a już na pewno nie będą donosili wystawnych dań do przedziałów restauracyjnych”.

„Jeśli szeryf Kaczyński chce w swoje salonce strzelać do kelnerów, jeśli pozwala swojej «dzikiej bandzie» na wszelakie brewerie w ich wagonie, to jego prawo. Byle tylko nie zdziwił się za bardzo, gdy wyjdzie z salonki z kolejnymi żądaniami wobec maszynisty i obsługi, że jego wagon stoi na opuszczonej stacyjce” – dodaje w swoim felietonie.

źródło: rp.pl 

20 Comments

Dodaj komentarz
 1. CIEKAWE MÓWI ŻE MY JESTEŚMY DZIKIMI PLEMIONAMI A SAM WYGLĄDA JAK GORYL ,TYLKO Z JAKIEGO PLEMIENIA CHYBA Z TEGO CO JUŻ WYMARŁO .I ostał się jeden dupek najbardziej oświecony .

 2. Mam nadzieje, ze przez Migalskiego przemawiala sarkazm… ironia ilustrujac myslenie biurokratow brukselskich

 3. Zdecydowanie wolę być jak to określił Migalski „dzikim Góralem” niż rozmytym przez Muslimków zachodnim Europejczykiem. Dobrze żyje mi się pomiędzy białymi ludźmi – nie sa mi potrzebni do szczęścia rozrywkowi kolorowi.

 4. „panie” Marku ,zacznij pan się leczyć ; najlepiej na nogi bo na głowę już za późno!!.
  Szkoda chłopa ,ale jak widać na głupotę nie ma mocnych .Pozdrawiam i „szybkiego powrotu do zdrowia życzę”.

 5. Pociąg zwany UE dąży w kierunku wykolejenia. Wykoleją ich ci, których sami ściągnęli. A Salonka i wagoniki zwane Polska i Węgry stoją na stabilnej stacji , remontują uzupełniają, pracują i bezpiecznie żyją…. przede wszystkim żyją.

 6. Marek migalski (celowo przez male m) ty chyba nie masz lustra w domu a jezeli masz to zerknij w nie a zobaczysz tam niedogolonego dzikusa ktory przypomina jakiegos ptaka .migalski juz nie jest Polakiem bo mowi o Polsce ONI migalski rusz swoja makowka DEBILU jeden zdrajco i sprzedawczyku ,ale to chyba do ciebie nie dotrze ze POLSKA ma piekne tradycje i obyczaje i mase madrych ludzi ,ktorzy nie beda nikomu du*e lizali tak jak ty to robisz .Ani w Brukseli ani w Berlinie . Polacy nie zrobia z siebie wycieraczki do butow .Jest kilku takich sprzedawczykow z Polski krorzy juz dawno zamienili sie w dywanik i wcisneli sie pod stopy Brukseli i Berlina i ty do nich nalezysz A Polska jest wspaniala i broni swojej niezaleznosci i swoich tradycji . Dosc juz pomiatania i gwalcenia Polski jak jakiejs dziwki Polska ocaleje bez UE ….a ci wszyscy twoim zdaniem cywilizowani unisci niech oddadza Polsce wszystko co nakradli i zniszczyli podczas wojen i najazdow na Polske

 7. Nasze wagony stoją na bezpiecznej stacji,a wagony państw zachodnich w większości wypełnione muslimami 🙂

 8. Wlasnie przed dzikimi plemionami Polska i Wegry sie chronia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! oraz przed naplywem dziczy z Europy gdzie szaleja i robia co chca !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Nawet w niebie 1/3 aniołow zgłupiała i zbuntowała się przeciw Świetemu Bogu, a co dopiero tutaj na upadłej ziemi…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.