Marian Kowalski i pastor Chojecki wzruszeni po dymisji Macierewicza. Prawie polały się łzy na wizji [wideo]

Marian Kowalski

Wiele osób nie może pogodzić się z tym, że minister Antoni Macierewicz podał się do dymisji. Również Marian Kowalski i pastor Chojecki podeszli bardzo emocjonalnie do tego tematu.

Marian Kowalski i pastor Chojecki wypowiedzieli się w swoim programie ‚Idź pod prąd’ i wyrazili niezadowolenie obecnym stanem rzeczy. Prowadząca program zauważyła, że Macierewicz został odwołany w stulecie odzyskania niepodległości.

Komentatorzy odpowiedzieli na pytanie, co nam z tej niepodległości pozostało:

„Będą piękne obchody stulecia odzyskania niepodległości, będzie mnóstwo gadaniny, tyle, że ludzie, którzy pierwsi z pełną determinacją, mając narzędzia, powiedzieli, że polska armia ma być dwa razy większa, niż jest, i zapewnić Polsce bezpieczeństwo, zostali zdymisjonowani. Koniec kropka” – zaczął Marian Kowalski.

Zobacz także:  Macierewicz planuje założenie własnej partii? Były szef MON jasno stawia sprawę

„Minister zapowiedział, że polska armia w ciągu najbliższych lat ma być dwustutysięczna. Za to poleciała głowa Macierewicza, bo Polska ma być cały czas popychadłem innych, odpryskiem politycznym, wasalem, państwem uzależnionym, ubezwłasnowolnionym. Jak Polska nie będzie miała armii, która jest w stanie zagwarantować bezpieczeństwo Polakom i być przedłużeniem, takim narzędziem reprezentującym polski interes narodowy, gwarantujący możliwości realizacji polskiego interesu narodowego, to wszelkie inne sprawy będzie można Polsce narzucić. I miejmy tego świadomość! (…) Nie mamy armii i polityków patriotów i miejcie tego świadomość” – dodał pełen emocji.

Zobacz także:  Macierewicz powiedział, kto utrudniał jego pracę. Chodziło o Dudę?

„My tej niepodległości nie mamy. Nie można Polaków łudzić. Antoni Macierewicz, odwołując się właśnie do żołnierzy wyklętych przez katolickich biskupów, tych, którzy walczyli z Rosją, walczyli z Niemcami, chcieli niepodległego państwa, czekali na Amerykę, mówi do tych żołnierzy dzisiaj: Wy jesteście ich spadkobiercami i Wy macie dopiero tę Polskę dopiero wywalczyć! Nie ma tej Polski dzisiaj, nie ma wolnej Polski!” – podsumował pastor Chojecki.