Mauzoleum Armii Czerwonej w Trzciance zostało zburzone. Zniszczenie symbolu rosyjskiej okupacji rozwścieczyło Rosjan [WIDEO]

W Trzciance po wielu latach walki w końcu udało się zniszczyć Mauzoleum upamiętniające Armię Czerwoną. Mieszkańcy miasta od dawna walczyli o to, aby symbol radzieckich zbrodni został usunięty.

Władze rosyjskie od lat blokowały demontaż Mauzoleum. Tłumaczone było to tym, iż znajdują się tam pochowane zwłoki żołnierzy armii radzieckiej. Zniszczenie pomnika miałoby być złamaniem polsko-rosyjskiej umowy o grobach.

Jednak podczas badań geofizycznych nie wykazano obecności szczątków ludzkich, co pozwoliło ekipie budowlanej na rozpoczęcie działań.

źródło: twitter.com, profil: Dariusz Matecki, prawicowyniternet.pl

6 Comments

Dodaj komentarz
 1. DEBILE mieszkańcy Trzcianki nic nie mieli przeciwko Mauzoleum Zołnierzy Radzieckich poległych w wyzwoleniu Ziem Polskich od hitlerowskich najeźdźców.
  Cześć i Chwała Poległym Bohaterom.
  Największe chamstwo – beszczeszczenie pomników poległych żołnierzy.

  Ciekawe jak pod Monte Casino zaorają Polski Cmentarz !!!

 2. No super zniszczyc wszystkie zabytki rozebrac wszystko potem marudzic ze nie ma turystow pomnik stal bo stal nikomu krzywdy nie robil wle oczywiscie musi sie tu jakas patola dziac jak w usa z pomnikami gdzie chca wogole wymazac krajowi historie w poslce tak samo niedlugi nei bedzie wiadomo kto byl pierwszym krolem polski

 3. To wszystk dobrze lae teraz czekamy na wyburzenie zydoskiego tzw. muzeum gdyz
  to oni byli i sa wiekszymi zdrajcami i zbrodnarzami Polakow od Rosjan i niemcow gdyz wszedzi oni byli dowodcami , oskarzycielami i nie tylko wydajacymi wyroki smierci
  ale i glownymi wykonawcami . Czas zeby prezydent Duda przeprosil Polakow za wypowiadane swoje brednie o tym zmijowym plemieniu i tzw. ” polin ” landzie !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.