Michał Boni z fascynacją o byłym premierze. Tusk powinien wrócić do kraju, bo daje dobre emocje [wideo]

Michał Boni

Europoseł PO Michał Boni był gościem Radia Zet. Z fascynacją wypowiedział się o byłym premierze Donaldzie Tusku. Jest zdania, że Tusk powinien wrócić do Polski, ponieważ daje dobre emocje. Co za tym idzie – dobre zmiany.

„Bardzo sobie cenię to, co Tusk robi, co jakiś czas, dając takie sygnały, wystąpienia. W tej mowie, którą wygłosił na Węgrzech, na Twitterzy – wszyscy się wtedy tym emocjonują” – powiedział Michał Boni.

„To są takie sygnały, dla nas dla społeczeństwa, dla tych, którzy są bliżej Tuska. Podgrzewające i dające nam takie poczucie dobrej emocji. Natomiast przerwanie kadencji to jest jeszcze, wtedy kiedy on jako szef Rady Europejskiej odpowiada za to, aby kraje członkowskie się dogadały w sprawie budżetu na lata po 2020, to merytorycznie byłoby się wycofanie. Czy są przesłanki do tego, żeby wszedł tutaj? Jeśli by wszedł wcześniej, to by musiał wchodzić wczesną wiosną 2019 roku i wtedy musiałby się włączyć w kampanię parlamentarną. Nie jestem pewien, czy on tego chce. Myślę, że tak naprawdę w zakamarkach ducha to chce, żeby się w Polsce zmieniło” – dodał europoseł PO.