Niemieckie pismo o Marszu Niepodległości: Polska jest krajem islamofobów

Marsz Niepodległości

Niemieckim mediom nie podobał się Marsz Niepodległości. Przede wszystkim dlatego, że Polacy chcą postawić na własną kulturę i zamknięcie się na inne kraje.

„Die Zeit” postanowiło zamieścić na swoim portalu relację Floriana Bayera, który uczestniczył w Marszu Niepodległości.

„Nie idź tam w żadnym wypadku, a już na pewno nie, kiedy masz inny kolor skóry. Polacy są dumni ze swojej jeszcze młodej demokracji. Dwanaście różnych masowych imprez zgłoszono tylko w Warszawie z okazji tego święta, w tym 10-kilometrowy bieg z 18 tys. uczestników, paradę motocykli i oficjalne złożenie wieńca. Ale przede wszystkim skrajni prawicowcy zebrali się znów na jedną z największych manifestacji w Europie. W tym roku, jak podaje policja, brało w niej udział prawie 60 tys. osób. Lewicowa kontrdemonstracja liczyła tysiąc uczestników” – napisał Florian Bayer.

Zobacz także:  Wojciech Cejrowski nabija się z Angeli Merkel. Ostro o problemach Europy Zachodniej z imigrantami [wideo]

„Ich przemarsz odbywa się z centrum Warszawy i jest tolerowany przez włodarzy miasta, a przez najwyższe władze reklamowany jako impreza patriotyczna. Tysiące policjantów ochrania ich marsz, a fakt, że uczestnicy i gościnnie występujący mówcy otwarcia wygłaszają rasistowskie i antyislamskie przemówienia, wcale nikomu nie przeszkadza” – dodał korespondent „Die Zeit”.

Zobacz także:  Jarosław Kaczyński rozwiał medialne spekulacje ws. reparacji wojennych. Ostre stanowisko PiS

źródło: dw.com