Europa wstrzymuje oddech. Wyszło na jaw, co Niemcy robią w tajemnicy!

Potwierdzają się doniesienia, które dla dziesiątek państw europejskich i nie tylko są iście wstrząsające. Nasi zachodni sąsiedzi chcieli ukryć przed zagranicznymi partnerami coś, co dla przyszłości UE i podległych jej instytucji może okazać się decydujące.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że chcąca uchodzić za twór wieczny Unia Europejska, ze swoją strefą euro, najprawdopodobniej stoi nad głęboką przepaścią. Europejski system bankowy ma się nie najlepiej od wielu lat – czego nikt już nie potrafi ukryć.

W 2008 roku w Ameryce upadł finansowy gigant – Lehman Brothers. Wywołało to kryzys, przez który mocno ucierpiał cały świat. Miał on być jeszcze gorszy od tego, z jakim miano do czynienia w latach 30. ubiegłego wieku. Teraz sytuacja może się powtórzyć, a przewidywane konsekwencje są bardziej dramatyczne.

Wszystko wskazuje na to, że z hukiem upadnie Deutsche Bank, prężnie działający na całym świecie – również w Polsce. Jak mówią ekonomiści, bank ten z dnia na dzień przeistacza się w ruinę, a jego upadek to tylko kwestia czasu. Koniec DB to także koniec strefy euro i być może samej Unii Europejskiej.

Stąd też – jak od dłuższego czasu przekonują światowe media – Niemcy przygotowują się do „miękkiego lądowania”. Za plecami całego świata drukują niemieckie marki, czyli walutę, którą nasi zachodni sąsiedzi posługiwali się do 2002 roku.

Zobacz także:
Wicepremier Gliński apeluje do Niemców: "Przeszukajcie swoje piwnice!"

W programie „Wiso” niemieckiej telewizji ZDF zaprezentowano wykradziony przez hakera kontrakt pomiędzy Deutsche Bundesbank a brytyjską wytwórnią dokumentów specjalnych De La Rue, który zawiera zalecenie, by odebrać z sejfu w szwajcarskim Banku Centralnym istniejące szablony starych marek i zaadaptować je do nowoczesnych standardów bezpieczeństwa.

„Zamówienie dostarczy się właściwym pełnomocnikom Republiki Federalnej Niemiec początkowo w pięciu transzach, zawierających razem 250 (dwieście pięćdziesiąt) miliardów marek niemieckich” – możemy przeczytać w wykradzionym dokumencie.

Republika Federalna Niemiec czeka na moment, w którym strefa euro będzie w na tyle słabej kondycji, że zmiana waluty będzie swoistym wyjściem awaryjnym. A wtedy ogromne i znajdujące się pod własną kontrolą rezerwy złota byłyby silnym atutem. To też tłumaczyłoby rozgłos, z jakim Bundesbank ogłosił plany sprowadzenia kruszcu do Frankfurtu.

Niezależne źródła podają nieoficjalnie, że Deutsche Banku nie da się uratować. Stąd też wydaje się, że superkryzys nawiedzi Unię Europejską prędzej czy później.

Nie wiedzieć czemu, Berlin lobbuje za wciągnięciem do strefy euro jak największej ilości państw członkowskich UE – w tym Polski. Rząd Prawa i Sprawiedliwości mówi jednak stanowcze „nie” zmianie waluty, powołując się na opinię większości polskich obywateli.

Komentarze

Dodaj komentarz
 1. Program z roku 2014 opisuje hipotetyczną sytuację jaka mogła by mieć miejsce w 2015 roku. Już w tytule jest „Co by było gdyby…”
  To nie żadne fakty i sensacyjne odkrycia tylko fabularyzowana opowieść na temat możliwych scenariuszy.
  To co tu dostajemy to wycinek z 35 minutowego programu skierowanego do eurosceptyków.

 2. Kiedyś to musi upaść! Za dużo narobiło się bogaczy, blokują kasę i nie ma obiegu! To tak jak z krwio -obiegem! Jest zator i to pęka! Taka prawda!

 3. Nie jestem zaskoczony tą informacją. Poważnie traktuję Biblię i jej proroctwa, a następne w kolejności zapowiada powrót, występującej w roli „króla północy” – Rosji (Daniela 11:29a). To w tym kontekście oznacza także rozpad UE i NATO. Wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci do sojuszu militarnego z Rosją. W podobnie spektakularny sposób Bóg zrealizował wcześniejszą zapowiedź, mówiącą o tym, że jakiś czas po zakończeniu drugiej wojny światowej wojska rosyjskie powrócą do swej ziemi (Daniela 11:28b). Nie skończyło się na wyjściu z dawnego NRD. Nieprzypadkowo rozpadł się Związek Radziecki i Układ Warszawski. Dzięki temu wojska te opuściły całą Europę. W wyznaczonym przez Boga czasie powrócą do wielu krajów, gdzie wcześniej stacjonowały.

  W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę „króla południa”. Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję „króla północy”, rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27).

  Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Wizja ta jest różnie komentowana. Ponieważ zawiera wiele szczegółów, osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 11:33; 12:10). Tych dwóch kolejnych szczegółów, na które tu zwróciłem uwagę inni komentatorzy nawet nie próbowali wyjaśniać, gdyż zupełnie nie pasują do ich interpretacji. To nie jest sofistyka. O powrocie Rosji mówię od roku 1998, gdy nic z tego nawet nie kiełkowało.

 4. Wystarczy wpisac w google to informacje z różnych źródeł to potwierdzą. A o Deutch Bank i drukowaniu marek to głośno się zrobiło już wcześniej tylko sprawę wyciszyli

 5. Kryzys finansowy? A co ma być , skoro jednostki zarabiają miliony ? Sportowcy, prominenci , członkowie zarządów firm i różnej marki celebryci dostają ogromne pieniądze kosztem zwykłych pracowników. A ile ci milionerzy kupują? A wystarczyło by dać przeciętnemu kowalskiemu zarobić kilka setek miesięcznie więcej i gospodarka a co za tym idzie finanse wystrzelą. Kowalski kupi pralkę, Nowak telewizor , Malinowski zmywarkę itp a w następnym roku odwrotnie Kowalski zmywarkę, Nowak telewizor i pralkę a Malinowski nowe meble. Ile takiego sprzętu kupi celebryta lub prominent w ciągi np 5 lat? Firmy zaczna produkować wiecej więc i kredyty ruszą.

 6. Temat brzmi trochę jak sci fi, ale wszystko jest możliwie…. Jeśli to faktycznie prawda, to najbardziej misterny i przebiegły plan przejęcia innych panstw UE. Nie mam na myśli przejmowania rządów, bo to powoduje spory polityczne i niekontrolowaną migrację, tylko kluczowych firm, banków itp.
  Wszyscy chcący dołączyć do idylli jaką jawiła się Unia Europejska zgadzali się (lub mają w planach) na warunek przez nią dyktowany, czyli przyjęcie wspólnej waluty – euro. W tym samym czasie Niemcy gromadzą jedyną pewną walutę czyli złoto oraz drukują pieniądze. W sytuacji, w której doszłoby do kryzysu można spodziewać się ogromnego spadku wartości wszystkich dużych spółek rynkowych. Co w takiej sytuacji zrobiłby kraj posiadający kapitał? Kupuje wszystko za grosze, bo może sobie na to pozwolić. Biedny myśli tylko o tym żeby przeżyć, nie snuje planów na przyszłość. Nie trudno domyśleć się kto jest kim…
  Bardzo dziwnym zbiegiem okoliczności jest fakt, ze Wielka Brytania drukuje dla Niemiec walutę. Całkiem przez przypadek chwile wcześniej opuszcza UE…

 7. unia upada już od około 30 lat…i upaść nie może.
  Szwecja upada od ok. 40 lat… i upaść nie może.

  USA bankrutuje i upada od jeszcze dłuższego czasu… u upaść nie może.

  Zachód upada od czasów upadku cesarstwa rzymskiego na zachodzie… i upaść nie może.

 8. Db zostalo wykupione przez China Central Bank 🏦 czy cos w tym stylu… A ze drukujà marki wiadomo od dwoch lat conajmniej… Ale kto by sie czepiał 😁

 9. Niemcy wydrukują Nowe DM a kraje ze strefy euro pozostaną ze śmieciową walutą. Wtedy Niemcy staną się Imperium z podległymi mu landami. Wszystkim folksdojczom zależy na tym, by Polska stała się takim landem, całkowicie uzależnionym od Niemiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.