Niemcy mają Polaków za idiotów? Zamiast reparacji, chcą nam dać…

Reparacje

Niemcy od zawsze bronią się rękami i nogami przed wypłaceniem Polsce należnych reparacji za II wojnę światową. Do tematu podchodzą bardzo sceptycznie, a teraz okazuje się, że równie sceptycznie podchodzą do… samych Polaków.

Niemieckie media mają swoje „filie” w wielu miejscach na świecie. Szczególnie upodobali sobie rynki wschodnioeuropejskie, na których indoktrynację prowadzą profesjonalnie. I tak na przykład w naszym kraju działa polskojęzyczna wersja portalu „Deutsche Welle”.

„DW” często – choć bardziej subtelnie niż „Newsweek” czy naTemat – przekonuje swoich czytelników, że Polska psuje całą ideę integracji w UE i źle robi, że nie wykonuje bezrefleksyjnie poleceń z Brukseli i Berlina. Nierzadko również „Detsche Welle” szeroko cytuje ekspertów.

Nie inaczej było tym razem. W piątek DW.com opublikowało obszerne fragmenty artykułu „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, w którym wypowiedziała się pół-Polka, dyrektorka Instytutu Zachodniego im. Zygmunta Wojciechowskiego w Poznaniu Justyna Schulz.

Dowiadujemy się, że zamiast miliardowych reparacji, Niemcy powinny… wesprzeć nas dobrym słowem. Tak, pani Schulz, ku uciesze niemieckich dziennikarzy, którzy cytują ją na potęgę w największych mediach, powiedziała, że: – Kwestie reparacji można by uznać za wyjaśnione, gdyby Niemcy przyznali, że stało się to dzięki wspaniałomyślności Polski.

Zobacz także:
Brytyjski poseł napisał list do Merkel z mocnym przekazem. Nalega na wypłacenie Polsce reparacji wojennych

„Komentarze w niemieckiej prasie wskazały, że żądania reparacyjne Polski są po pierwsze nieuzasadnione, po drugie kontraproduktywne dla pokojowego współżycia we wspólnej Europie i po trzecie zagrażają wyjątkowemu z historycznego punktu widzenia dziełu pojednania między Niemcami i Polską” – czytamy na łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung” i „Deutsche Welle”.

Dziennikarze za naszą zachodnią granicą słowa te obdarzyli jednogłośną aprobatą. Naprawdę wierzą, że jeśli trochę tylko zmienią narrację i powiedzą Polakom: jesteście wspaniali, że nam darowaliście – to tak po prostu o wszystkim zapomnimy.

Przypomnijmy, że Polska jest najbardziej zrujnowanym przez II wojnę światową krajem. Nie otrzymaliśmy od Niemiec ani centa, choć przez lata reparacje pobierali wszyscy, którzy mieli choćby cień podstaw do tego. Dziś słuchamy głosów z zachodu, że nic nam się nie należy i być może nawet braliśmy czynny udział w masowej zagładzie Żydów.

20 Comments

Dodaj komentarz
 1. Niemcy mają rację że nie mają ochoty Polakom wypłacać odszkodowania za wojnę bo Polsce nic się nie należy i sprawa jest zamknięta a skoro komuś się wydaje inaczej to jest ograniczony umysłowo i intelektualnie w 100 procentach popieram decyzję Niemiec po za tym Polacy zawsze byli głupim narodem takim się urodzili takim zostali i takim umrom

 2. dla pokojowego współżycia we wspólnej Europie i po trzecie zagrażają wyjątkowemu z historycznego punktu widzenia dziełu pojednania między Niemcami i Polską” ? – Dla pokoju niech sie wywiążą z rozliczenia i wtedy bedzie można pokazać tym taktem że porozumienie istnieje.

 3. lubię czytać te wypociny bo widać że autorzy mają brak wiedzy historycznej już sam fakt, że Polska nic nie miała do powiedzenia w Jałcie pozbawił nas realnych szans na reparacje wojenne, pomijając bardzo istotny fakt, że Rosja miała nam wypłacić część z tego co otrzymali i Polski rząd na to przystał. Zaraz pewnie będą głosy że to nie Polski ale komunistyczny, ino szkoda że ci komuniści to Polacy bo jak by nie patrzeć to zawsze można to obrócić w drugą stronę to nie niemcy ino naziści są odpowiedzialny a naziści to nie tylko niemcy ale również austryjacy, włosi państwo vichi i jeszcze można by tak wymieniać

  • Siejesz propagandę. Zatarta w twojej głowie jest cecha patriotyczna, więc Bóg, Honor, Ojczyzna jest ci na pewno obce. Piszesz o nazistach różnych OBYWATELSTWACH, ale nie narodowościach, a to jest kolosalna różnica, o ludziach zmuszanych do zbrodni, lub wypranych mózgach, jak dzisiaj.

 4. Polska pod rządami PIS jest prawdziwą i dumną Polską ! Powrotu do państwa teoretycznego nie będzie a będą komisje sejmowe ,prokuratura i wielu ” targowiczan” z totalnej opozycji pójdzie do więzienia. Należne Polsce reparacje Niemcy wypłacą i nie ma dyskusji ,możliwe będzie rozłożenie tych roszczeń na lata. Naiwna Polska już minęła bezpowrotnie. TERAZ POLACY ZBUDUJĄ NOWOCZESNĄ I WYDAJNĄ GOSPODARKĘ I KILKAKROTNIE SILNIEJSZĄ ARMIĘ ( MOŻLIWE, ŻE WYPOSAŻONĄ W BROŃ ATOMOWĄ ) W SUJUSZU Z USA .

 5. Tak naprawdę to niemcy są bardzo tępym narodem,skąpi,
  jedzacy najgorsze gówno tylko żeby bylo tanie,zimni,falszywi.
  w swoim kraju boją się kar natomiast poza granicami syfią niszczą dewastują.
  Najbardziej nie lubiani na swiecie turysci do perfekcji opanowali sztukę wyludzania kasy z biur podrózy
  na wczasy jezdzą z termometrem i linijką każdy defekt fotografują i to w zadnych hotelach typu 5* bo n nie są za skąpi,do tego brudasy bez polskiej sprzeatczki zgineli by w brudzie

 6. To nie była zwykła napaść zbrojna tylko masowe ludobójstwo i zrównanie z ziemią polskiej stolicy. Zrabowane dobra wszelkiego rodzaju. Prace niewolnicze i konsekwencje komunistyczne po wojnie. Dziś mają czelność odpowiedzieć, nic się nam nie należy? Nic!?

 7. Niemcy ,maja Polakow za durni ,tymczasem ,to tym krajem rzadzily rady robotnocze komunistyczne ,ktore wybraly hitlera na przywodce ,to narod niemiecki ochoczo wspieral tegoz hitlera ,jak tez to niemcy mordowali w obozach koncentracyjnych ,wszystko ku chwale swojego fiurera a nie jacys wyimaginowani nazisci .Sytuacja sie powtarza Merkel tak jak hitler sprowadzila armagedon na europe i znowu nikt nie odpowiada winni beda jacyc merkelangelisci spod znaku pitbula?
  Wy jako narod niemiecki zawsze szliscie i idziecie jak bydlo bezrozumne od stek lat za zbrodniarzami ,ktorzy czesto w przymierzu z ruskimi grabily ,mordowaly narody w europie ,tutaj potrzebna jest rzeczowa debata a nie lipna propaganda ,bo na was to dziala na Polakow nie .Placic i tak bedziecie a bez waszej przyjazni bedzie mi osobiscie i pewnie duzej czesci Polakom wygodniej i prawdziwiej ,bo miec falszywego i zdradzieckiego przyjaciela to juz lepiej zeby byl on prawdziwym ,jak zawsze wrogiem

 8. PANI JUSTYNA SCHULZ ZAPOMINA SIE, ZE ZA KREW NIE MA CENY. ZAPOMINA NAM NASZE WINY TYLKO WIELKI BO’G W NIEBIOSACH. MY SYNOWIE OJCO’W KTO’RZY PRZEZYLI OBOZY KONCENTRACYJNE ,KTO’RE BYLY WLASNOSCIOA, NIEMIECKICH NAZISTO’W HITLEROWSKICH NIEMIEC++++ RAVENSBRIK++++GROSSRROSEN+++DACHAU++++ M–GUSSEN 2 + 10–TKI INNYCH NIE WYBATRZAMY .
  BOZ’E BLOGOSLAW N A R O D O W I __ P O L S K I E M U ……. . AMEN.
  SYN BYLEGO WIEZNIA OBOZO’W KONCENTRACYJNYCH MG-2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.