Niemiecki dziennik otwarcie apeluje do Merkel, żeby obalić polski rząd i obronić Polskę przed PiS-em

Dziennik Der Tagesspiegel mocno zaskoczył swoim apelem do niemieckiej kanclerz. Zwrócił się on do Angeli Merkel z bezpośrednią prośbą o bardziej stanowczą postawę wobec Polski.

„O co się dzieje w Polsce nie jest polityką zagraniczną, tylko wewnętrzna polityką Unii. Ma to poważne skutki dla Europy i dla Niemiec jako bezpośredniego sąsiada Polski. UE i Niemcy muszą uratować Polskę przed autorytarną władzą PiS: jeśli trzeba będzie za pomocą skarg w sądach europejskich, pozbawieniem dotacji i stawianiem wyraźnych granic w polityce. T” – twierdzi niemiecki dziennikarz.

Co ciekawe, pojawia się również hipoteza, że Polska ma taryfę ulgową, ponieważ… Angela Merkel jest w 1/4 Polką. Jej dziadek, Ludwig Kazmierczak, pochodzi z naszego kraju.

źródło: wpolityce.pl

Komentarze

Dodaj komentarz
  1. Niemcy prowadz\ili Europe dwa razy juz i dwa razy nie wyszlo im to na dobre.. powinni stulic pyski bo t nie 1939 i niemcy to nie niemcy z 1939 a polacy teraz maja wiecej w glowie niz kiedykolwiek mieli.
    Polska zaorala by teraz niemcy w trzy tygodnie.

  2. Jemiaszki powinni sie zajac swoim panstwem, ktore zdecydowanie schodzi na psy, a nie polityka Polski. Polska radzi sobie zupelnie dobrze i bedzie jeszcze lepiej, kiedy bedzie bez unii. Niemcy sie boja, ze traca rynek zbytu i tania sile robocza. Czas na wyzysk Polski sie skonczyl!!! i Niemcy musza znalezc sobie innego frajera…. Francja powinna sie ocknac tez i wszystkie kraje EU. Jak do tej pory to Niemcy mieli super dochody zas reszta panstw to wspolnota EU pracujaca na „wyzsza rase-niemcy”. Europa sie budzi pani Merkel. Wasz falsz odkryla Polska tak, jak i Polska rozbila komunizm. Jak duzo wczesniej pani napisalem Polacy, im gorzej, tym bardziej sie jednocza i walcza o Polske. Niemcy powinni juz to wiedziec. To wasz nastepny-ponowny blad!!! 🙂 🙂 🙂

  3. Marzy im się interwencja jak w Czechosłowacji.U.E. coraz bardziej przypomina RWPG i Układ Warszawski.Przyjdą niemcy z bratnią pomocą tłumić kontrrewolucję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.